02-07 Temmuz Tunceli Ovacık… Ankara

Açıklama

BAMBAŞKA BİR DOĞA, BAMBAŞKA BİR KÜLTÜR
 3 Gece, 4 Gün. Tam Pansiyon(+)

“Dersim dört dağ içinde

Gülü var bağ içinde

Dersimi hak saklasın

Bir gülüm var içinde”

 

Cumhuriyet’in ilan edilmesi ve 1930’larda yaşanan trajik olay sonrası adeta parçalan Dersim hala o yaşanmışlıkların izlerini taşıyor. Üstelik son 40 yıldır devam eden terör olayları Dersim’i ve Dersimlileri yerlerinden yurtlarından uzaklaştırmıştı. Son dönemde teröre karşı verilen mücadele ve Dersimlilerin kararlığı sonucu bölgenin yeniden yaşanabildiği görülmektedir. Kafka Tur olarak bölgede yaptığımız 1 hafta süreli keşif gezisi sonrası bizde aynı gözlemlere tanık olduğumuz için bu gezi programı hazırlayarak sizlerin beğenilerine sunuyoruz.

Ankara’dan hareketle gece yolculuğumuzda sabahın erken saatlerinde Erzincan/Çağlayan Beldesi yakınlarındaki Girlevik Şelaleleri’ne ulaşıyoruz. Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası Pülümür-Tunceli yolunda seyrederek vereceğimiz molalar sonrası Dersim/Tunceli’ye ulaşıyoruz.

Alevi/Bektaşi ibadet yeri olan Cemevi ziyareti sonrası Ovacık üzerinden Munzur Gözeleri’ne gidip günün ve uzun süren yolculuğun yorgunluğunu çıkarıyoruz. 4 gün süreyle konaklayacağımız Munzur Çayı kenarındaki tesislere gidip yerleşiyoruz. Artık bambaşka bir doğanın kalbindeyiz. Munzur Dağları eteklerinde 3 gün farklı ve muhteşem parkurlarda doğa yürüyüşü yaparak, yürürken her an farklı bir vahşi yaşam bireyine rastlamak mümkün. Bizden söylemesi...

Tunceli/Ovacık deyince akla gelen en önemli isim şüphesiz ki Komünist Başkan Fatih Mehmet MAÇOĞLU’dur. Başkanı kapısı olmayan odasına paldır küldür girip makamında ziyaret edip Belediye çalışmaları hakkında bilgiler alıyoruz. Bölgede yapacağımız oldukça farklı ve güzel etkinlikler sonrası yola çıkıp Hozat, Pertek, Elazığ üzerinden yolumuza devam ederek Malatya’da mola veriyoruz. Serbest öğle yemeği alış veriş molası sonrası Darende yakınlarındaki Günpınar Şelalesi’nde yapacağımız gezinti ve serbest zaman sonrası Ankara yolculuğu başlıyor. Pazar sabahı erken saatlerde Ankara’dayız.

Hiçbir güvenlik sorunu olmayan bölgede yapacağımız kültür ve doğa yürüyüşlerini içine alacak, dönerken ayrılmak istemeyeceğiniz gezimize katılımlarınızı bekliyoruz. Bölge insanları size kucak açacaktır, bundan emin olabilirsiniz. Davetlisiniz.

PROGRAMIMIZ
BU GEZİMİZE ÜLKEMİZİN HER YERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ.


HAREKET NOKTAMIZ:
02 Temmuz 2018 Pazartesi gecesi saat: 21.30’da İzmir/Kumrular Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz.


1.GÜN(03 TEMMUZ 2018 SALI): ANKARA-ERZİNCAN-PÜLÜMÜR-TUNCELİ-OVACIK
Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Elmadağ-Kırıkkale-Ballışeyh-Yozgat-Sorgun-Yıldızeli-Sivas-Hafik-Zara-İmranlı-Refahiye üzerinden yolumuza devam edip yol üzerinde belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabah saatlerinde Erzincan üzerinden, Erzincan’ın 20 Km güney doğusunda yer alan Çağlayan Beldesine gidiyoruz. Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip Girlevik Şelalesi manzarasıyla bir restoranda güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası şelalede gezinti ve fotoğraf molası sonrası hareket edip bir süre Erzurum yolundan devam edip sağa dönerek Tunceli yoluna giriyoruz. Dağ yolundan 25 Km yol aldıktan sonra Pülümür üzerinden yolumuza devam edip plajlarıyla ünlü Zeldağ/Kutuderesi’nde çay molası veriyoruz. Koşullar uygun olması halinde Gelin Odaları’nda durup fotoğraf çektikten sonra yolumuza devam edip 60 Km yol aldıktan sonra Dersim/Tunceli’ye gidiyoruz. Yıllardır unutulmuşluğun izlerini taşıyan bu kentimizde bir Alevi/Bektaşi ibadet yeri olan Cemevi’ne gidip Cem ibadeti ve Alevi/Bektaşi inançları hakkında yetkililerden bilgiler alıyoruz. Munzur Çayı’na gidip bir restoran da isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra aracımıza binip hareket ediyoruz. Munzur Çayı eşliğinde ve muhteşem manzaralar eşliğinde Ovacık üzerinden yolumuza devam edip Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz. Munzur Dağlarının eriyen kar sularıyla hayat bulunan birbirinden farklı güzellikteki gözelerde gezinti yaparak fotoğraf çekiyoruz. İsteğe bağlı olarak ayakları suya sokma ve serbest zaman sonrası hareket edip Ovacık yakınlarındaki Tesisleri’mize gidip isteğe bağlı olarak Bungalov Ev ve Çadır tercihine göre Tesislere yerleşiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi Tesisler’de yiyoruz. Geceyi Ovacık’ta geçiriyoruz.

 

2.GÜN(04 TEMMUZ 2018 ÇARŞAMBA): OVACIK-KIRKMERDİVEN-OVACIK
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlığımızı yaparak aracımıza binip hareket ediyoruz. Ovacık’a gidip makam odasına kapısı olmadığı için dalarak girip Komünist başkan Mehmet Fatih MAÇOĞLU’nu ziyaret ediyoruz. Belediye ve hizmetler hakkında bilgi aldıktan sonra hareket edip  Kırıkmerdiven’e gidiyoruz. Kırkmerdiven Bölgesinde aracımızdan inip kısa süreli hazırlık sonrası gün boyu sürecek etkinliğimize başlıyoruz. Birbirinde farklı güzellik ve su düşümündeki şelaleleri görüp fotoğraf çekiyoruz. Koşullar uygun olması halinde suya girmeyi ya da duş almayı deniyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası 10-12 Km uzunluğundaki parkurumuzda yürüyüşümüze başlıyoruz. Alışık olmadığımız farklı bitki türlerine sahip doğada ara ara fotoğraf molaları vererek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra her han farklı bir bitki, bir vahşi birey görmenin mümkün olabildiği ortamda yürüyüşümüzü tamamlayarak aracımızın bulunduğu yere geliyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası aracımıza binip Ovacık’a gidiyoruz. İsteğe bağlı serbest alış veriş molası sonrası aracımıza binerek tesislere gidiyoruz. Dinlenme ve serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası koyu sohbetler ve kamp ateşi eşliğinde özel içeceklerimizi yudumlayarak şarkılar söyleyip gecenin ve gezide olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Ovacık’ta geçiriyoruz.

 

3.GÜN(05 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE): OVACIK-HAVAÇUR-OVACIK
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlığımızı yaparak yerel araçlara binip hareket ediyoruz. Parkur başlangıcında aracımızdan inip kısa süreli hazırlık sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Munzur dağlarının eteklerinden başlayarak etkinliğimiz toplamda 14-16 Km sürecektir. Uygun bir yerde önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi yedikten sonra yürüyüşümüze devam ediyoruz. Farklı bir doğa, yöreye özgü endemik bitkiler arasında yürüyüşümüzü tamamlayarak aracımızın bulunduğu yere geliyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası aracımıza binip tesislere gidiyoruz. Dinlenme ve serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası koyu sohbetler ve kamp ateşi eşliğinde, özel içeceklerimizi yudumlayarak şarkılar söyleyip gecenin ve gezide olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Ovacık’ta geçiriyoruz.

 

4.GÜN(06 TEMMUZ 2018 CUMA): OVACIK-MERCAN VADİSİ-OVACIK
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlığımızı yaparak yerel araçlara binip hareket ediyoruz. . Mercan Vadisi’nde yapacağımız bugünkü etkinliğimiz çok farklı, her an her şey olabilir. Parkur başlangıcında aracımızdan inip kısa süreli hazırlık sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Munzur dağların kalbine doğru yükselerek yürümeye devam ediyoruz. Yanınızdan yada görüş alanınızdan her an bir dağ geçişi boy gösterebilir. Buzul Gölleri’ne doğru yükseldikçe oraların gerçek ev sahibi Bozayı veya başka yaşam bireyleri  görüntüye girebilir. Sakin olun lütfen. Siz onlardan daha tehlikelisiniz. Buzul Göllerine ulaşıp göllerden birinde önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Bir süre dinlenip serbest zaman verdikten sonra muhteşem bir parkurda yürümenin keyfiyle dönüşe geçiyoruz. Kısa süreli fotoğraf molaları sonrası etkinliğimizi tamamlayarak aracımızın bulunduğu yere geliyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası aracımıza binip tesislere gidiyoruz. Dinlenme ve serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası koyu sohbetler ve özel içeceklerimiz eşliğinde şarkılar söyleyerek gecenin ve gezide olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Ovacık’ta geçiriyoruz.

 

5.GÜN(07 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ): OVACIK-HOZAT-PERTEK-DARENDE-ANKARA
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp tesislerden ve Ovacık’tan ayrılıp yola çıkıyoruz. Geyiksuyu üzerinden muhteşem Munzur manzaraları eşliğinde Hozat’a gidip kısa süreli mola sonrası yolumuza devam edip Pertek’e gidiyoruz. Feribot geçişi su içindeki Pertek kalesini görüp, Keban barajını Geçerek Elazığ’a gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme molası sonrası hareket edip Kale’de Keban Barajı’nı bir daha geçtikten sonra Malatya’ya gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Kernek Meydanı ve Şire Pazarını görüp isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip 110 Km yol aldıktan sonra Malatya’nın Darende İlçesine gidiyoruz. Yusuf Ziya Paşa Bedesteni ve Somuncu Baba Türbesini ziyaret ettikten sonra Elbistan yolu üzerinde, ilçeye 11 Km uzaklıkta, bir doğa harikası olan Günpınar Şelalesi’ne gidiyoruz. Serbest gezinti, fotoğraf çekimleri ve çay-kahve molası sonrası saat: 18.00’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Gürün-Pınarbaşı-Kayseri-Kırıkkale üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabahın erken saatlerinde Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular: 21.30

Milli Kütüphane 21.35

Armada: 21.40

Cepa/Kentpark: 21.45

Beşevler Kavşağı: 21.55

Ankamall karşısı: 22.00

Ana Tamir/1011 karşısı: 22.05

Aydınlıkevler Kavşağı: 22.10

 

ÜCRET:  BUNGALOV ODALARDA

                  845.00 TL peşin, 895.00 TL 5 taksitle, çift kişilik oda da kişi başı fiyatıdır.

                  ÇADIR KONAKLAMA

                  700.00 TL peşin, 745.00 TL 5 taksitle, çift kişilik oda da kişi başı fiyatıdır.

                 *Taksit imkanı: İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası


NELER DAHİL
-- Özel ulaşım,
-- Kahvaltı(5),
-- Kumanya öğle yemeği(3),
-- Yerel araç ve yerel rehberlik hizmetleri,
-- Bungalov tesislerde Bungalov odalar ve çadırda konaklama(4),
-- Tüm çevre gezileri,
-- Kafka Turizm ve Seyahat Acente refakati,
-- TURSAB Seyahat Sigortası,
-- Rehberlik Hizmetleri 

 

NELER HARİÇ
-- Kişisel harcamalar,
-- İlk ve son gün öğle yemekleri,
-- Yemekler su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri, 
-- Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.
-- 5.Gün Akşam Yemeği.

 

YANINIZA ALIN 
Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk/panço, mevsime uygun koruyucu giysi, aksesuar, şapka, terlik, bone, mayo, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 

ETKİNLİK NOTLARI;

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
 • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

HATIRLATMA:
Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı    müzelere ücretsiz giriş   yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı  sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

 

ÇADIRDA KONAKLAMA VE KASK İÇİN
Çadır ve mat tarafımızdan sağlanacaktır. Uyku tulumunu katılımcıların sağlaması gerekmektedir. Etkinlikte kask takma zorunluluğu vardır. Acentemizden 50.00 TL karşılığında etkinlik boyunca kask kiralamak mümkündür.


Gizlilik Politikası


Günler : 4 | Gece : 3


KapanımlarHariç Tutulanlar


 •     Öğle Yemekleri    
 •     Kişisel Harcamalar    
 •     Müze ve Ören Girişleri    

Açıklama

BAMBAŞKA BİR DOĞA, BAMBAŞKA BİR KÜLTÜR
 3 Gece, 4 Gün.…

Daha Fazla Bilgi


Açıklama

BAMBAŞKA BİR DOĞA, BAMBAŞKA BİR KÜLTÜR
 3 Gece, 4 Gün. Tam Pansiyon(+)

“Dersim dört dağ içinde

Gülü var bağ içinde

Dersimi hak saklasın

Bir gülüm var içinde”

 

Cumhuriyet’in ilan edilmesi ve 1930’larda yaşanan trajik olay sonrası adeta parçalan Dersim hala o yaşanmışlıkların izlerini taşıyor. Üstelik son 40 yıldır devam eden terör olayları Dersim’i ve Dersimlileri yerlerinden yurtlarından uzaklaştırmıştı. Son dönemde teröre karşı verilen mücadele ve Dersimlilerin kararlığı sonucu bölgenin yeniden yaşanabildiği görülmektedir. Kafka Tur olarak bölgede yaptığımız 1 hafta süreli keşif gezisi sonrası bizde aynı gözlemlere tanık olduğumuz için bu gezi programı hazırlayarak sizlerin beğenilerine sunuyoruz.

Ankara’dan hareketle gece yolculuğumuzda sabahın erken saatlerinde Erzincan/Çağlayan Beldesi yakınlarındaki Girlevik Şelaleleri’ne ulaşıyoruz. Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası Pülümür-Tunceli yolunda seyrederek vereceğimiz molalar sonrası Dersim/Tunceli’ye ulaşıyoruz.

Alevi/Bektaşi ibadet yeri olan Cemevi ziyareti sonrası Ovacık üzerinden Munzur Gözeleri’ne gidip günün ve uzun süren yolculuğun yorgunluğunu çıkarıyoruz. 4 gün süreyle konaklayacağımız Munzur Çayı kenarındaki tesislere gidip yerleşiyoruz. Artık bambaşka bir doğanın kalbindeyiz. Munzur Dağları eteklerinde 3 gün farklı ve muhteşem parkurlarda doğa yürüyüşü yaparak, yürürken her an farklı bir vahşi yaşam bireyine rastlamak mümkün. Bizden söylemesi...

Tunceli/Ovacık deyince akla gelen en önemli isim şüphesiz ki Komünist Başkan Fatih Mehmet MAÇOĞLU’dur. Başkanı kapısı olmayan odasına paldır küldür girip makamında ziyaret edip Belediye çalışmaları hakkında bilgiler alıyoruz. Bölgede yapacağımız oldukça farklı ve güzel etkinlikler sonrası yola çıkıp Hozat, Pertek, Elazığ üzerinden yolumuza devam ederek Malatya’da mola veriyoruz. Serbest öğle yemeği alış veriş molası sonrası Darende yakınlarındaki Günpınar Şelalesi’nde yapacağımız gezinti ve serbest zaman sonrası Ankara yolculuğu başlıyor. Pazar sabahı erken saatlerde Ankara’dayız.

Hiçbir güvenlik sorunu olmayan bölgede yapacağımız kültür ve doğa yürüyüşlerini içine alacak, dönerken ayrılmak istemeyeceğiniz gezimize katılımlarınızı bekliyoruz. Bölge insanları size kucak açacaktır, bundan emin olabilirsiniz. Davetlisiniz.

PROGRAMIMIZ
BU GEZİMİZE ÜLKEMİZİN HER YERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ.


HAREKET NOKTAMIZ:
02 Temmuz 2018 Pazartesi gecesi saat: 21.30’da İzmir/Kumrular Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz.


1.GÜN(03 TEMMUZ 2018 SALI): ANKARA-ERZİNCAN-PÜLÜMÜR-TUNCELİ-OVACIK
Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Elmadağ-Kırıkkale-Ballışeyh-Yozgat-Sorgun-Yıldızeli-Sivas-Hafik-Zara-İmranlı-Refahiye üzerinden yolumuza devam edip yol üzerinde belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabah saatlerinde Erzincan üzerinden, Erzincan’ın 20 Km güney doğusunda yer alan Çağlayan Beldesine gidiyoruz. Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip Girlevik Şelalesi manzarasıyla bir restoranda güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası şelalede gezinti ve fotoğraf molası sonrası hareket edip bir süre Erzurum yolundan devam edip sağa dönerek Tunceli yoluna giriyoruz. Dağ yolundan 25 Km yol aldıktan sonra Pülümür üzerinden yolumuza devam edip plajlarıyla ünlü Zeldağ/Kutuderesi’nde çay molası veriyoruz. Koşullar uygun olması halinde Gelin Odaları’nda durup fotoğraf çektikten sonra yolumuza devam edip 60 Km yol aldıktan sonra Dersim/Tunceli’ye gidiyoruz. Yıllardır unutulmuşluğun izlerini taşıyan bu kentimizde bir Alevi/Bektaşi ibadet yeri olan Cemevi’ne gidip Cem ibadeti ve Alevi/Bektaşi inançları hakkında yetkililerden bilgiler alıyoruz. Munzur Çayı’na gidip bir restoran da isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra aracımıza binip hareket ediyoruz. Munzur Çayı eşliğinde ve muhteşem manzaralar eşliğinde Ovacık üzerinden yolumuza devam edip Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz. Munzur Dağlarının eriyen kar sularıyla hayat bulunan birbirinden farklı güzellikteki gözelerde gezinti yaparak fotoğraf çekiyoruz. İsteğe bağlı olarak ayakları suya sokma ve serbest zaman sonrası hareket edip Ovacık yakınlarındaki Tesisleri’mize gidip isteğe bağlı olarak Bungalov Ev ve Çadır tercihine göre Tesislere yerleşiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi Tesisler’de yiyoruz. Geceyi Ovacık’ta geçiriyoruz.

 

2.GÜN(04 TEMMUZ 2018 ÇARŞAMBA): OVACIK-KIRKMERDİVEN-OVACIK
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlığımızı yaparak aracımıza binip hareket ediyoruz. Ovacık’a gidip makam odasına kapısı olmadığı için dalarak girip Komünist başkan Mehmet Fatih MAÇOĞLU’nu ziyaret ediyoruz. Belediye ve hizmetler hakkında bilgi aldıktan sonra hareket edip  Kırıkmerdiven’e gidiyoruz. Kırkmerdiven Bölgesinde aracımızdan inip kısa süreli hazırlık sonrası gün boyu sürecek etkinliğimize başlıyoruz. Birbirinde farklı güzellik ve su düşümündeki şelaleleri görüp fotoğraf çekiyoruz. Koşullar uygun olması halinde suya girmeyi ya da duş almayı deniyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası 10-12 Km uzunluğundaki parkurumuzda yürüyüşümüze başlıyoruz. Alışık olmadığımız farklı bitki türlerine sahip doğada ara ara fotoğraf molaları vererek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra her han farklı bir bitki, bir vahşi birey görmenin mümkün olabildiği ortamda yürüyüşümüzü tamamlayarak aracımızın bulunduğu yere geliyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası aracımıza binip Ovacık’a gidiyoruz. İsteğe bağlı serbest alış veriş molası sonrası aracımıza binerek tesislere gidiyoruz. Dinlenme ve serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası koyu sohbetler ve kamp ateşi eşliğinde özel içeceklerimizi yudumlayarak şarkılar söyleyip gecenin ve gezide olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Ovacık’ta geçiriyoruz.

 

3.GÜN(05 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE): OVACIK-HAVAÇUR-OVACIK
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlığımızı yaparak yerel araçlara binip hareket ediyoruz. Parkur başlangıcında aracımızdan inip kısa süreli hazırlık sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Munzur dağlarının eteklerinden başlayarak etkinliğimiz toplamda 14-16 Km sürecektir. Uygun bir yerde önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi yedikten sonra yürüyüşümüze devam ediyoruz. Farklı bir doğa, yöreye özgü endemik bitkiler arasında yürüyüşümüzü tamamlayarak aracımızın bulunduğu yere geliyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası aracımıza binip tesislere gidiyoruz. Dinlenme ve serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası koyu sohbetler ve kamp ateşi eşliğinde, özel içeceklerimizi yudumlayarak şarkılar söyleyip gecenin ve gezide olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Ovacık’ta geçiriyoruz.

 

4.GÜN(06 TEMMUZ 2018 CUMA): OVACIK-MERCAN VADİSİ-OVACIK
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlığımızı yaparak yerel araçlara binip hareket ediyoruz. . Mercan Vadisi’nde yapacağımız bugünkü etkinliğimiz çok farklı, her an her şey olabilir. Parkur başlangıcında aracımızdan inip kısa süreli hazırlık sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Munzur dağların kalbine doğru yükselerek yürümeye devam ediyoruz. Yanınızdan yada görüş alanınızdan her an bir dağ geçişi boy gösterebilir. Buzul Gölleri’ne doğru yükseldikçe oraların gerçek ev sahibi Bozayı veya başka yaşam bireyleri  görüntüye girebilir. Sakin olun lütfen. Siz onlardan daha tehlikelisiniz. Buzul Göllerine ulaşıp göllerden birinde önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Bir süre dinlenip serbest zaman verdikten sonra muhteşem bir parkurda yürümenin keyfiyle dönüşe geçiyoruz. Kısa süreli fotoğraf molaları sonrası etkinliğimizi tamamlayarak aracımızın bulunduğu yere geliyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası aracımıza binip tesislere gidiyoruz. Dinlenme ve serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası koyu sohbetler ve özel içeceklerimiz eşliğinde şarkılar söyleyerek gecenin ve gezide olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Ovacık’ta geçiriyoruz.

 

5.GÜN(07 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ): OVACIK-HOZAT-PERTEK-DARENDE-ANKARA
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp tesislerden ve Ovacık’tan ayrılıp yola çıkıyoruz. Geyiksuyu üzerinden muhteşem Munzur manzaraları eşliğinde Hozat’a gidip kısa süreli mola sonrası yolumuza devam edip Pertek’e gidiyoruz. Feribot geçişi su içindeki Pertek kalesini görüp, Keban barajını Geçerek Elazığ’a gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme molası sonrası hareket edip Kale’de Keban Barajı’nı bir daha geçtikten sonra Malatya’ya gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Kernek Meydanı ve Şire Pazarını görüp isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip 110 Km yol aldıktan sonra Malatya’nın Darende İlçesine gidiyoruz. Yusuf Ziya Paşa Bedesteni ve Somuncu Baba Türbesini ziyaret ettikten sonra Elbistan yolu üzerinde, ilçeye 11 Km uzaklıkta, bir doğa harikası olan Günpınar Şelalesi’ne gidiyoruz. Serbest gezinti, fotoğraf çekimleri ve çay-kahve molası sonrası saat: 18.00’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Gürün-Pınarbaşı-Kayseri-Kırıkkale üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabahın erken saatlerinde Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular: 21.30

Milli Kütüphane 21.35

Armada: 21.40

Cepa/Kentpark: 21.45

Beşevler Kavşağı: 21.55

Ankamall karşısı: 22.00

Ana Tamir/1011 karşısı: 22.05

Aydınlıkevler Kavşağı: 22.10

 

ÜCRET:  BUNGALOV ODALARDA

                  845.00 TL peşin, 895.00 TL 5 taksitle, çift kişilik oda da kişi başı fiyatıdır.

                  ÇADIR KONAKLAMA

                  700.00 TL peşin, 745.00 TL 5 taksitle, çift kişilik oda da kişi başı fiyatıdır.

                 *Taksit imkanı: İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası


NELER DAHİL
-- Özel ulaşım,
-- Kahvaltı(5),
-- Kumanya öğle yemeği(3),
-- Yerel araç ve yerel rehberlik hizmetleri,
-- Bungalov tesislerde Bungalov odalar ve çadırda konaklama(4),
-- Tüm çevre gezileri,
-- Kafka Turizm ve Seyahat Acente refakati,
-- TURSAB Seyahat Sigortası,
-- Rehberlik Hizmetleri 

 

NELER HARİÇ
-- Kişisel harcamalar,
-- İlk ve son gün öğle yemekleri,
-- Yemekler su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri, 
-- Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.
-- 5.Gün Akşam Yemeği.

 

YANINIZA ALIN 
Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk/panço, mevsime uygun koruyucu giysi, aksesuar, şapka, terlik, bone, mayo, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 

ETKİNLİK NOTLARI;

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
 • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

HATIRLATMA:
Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı    müzelere ücretsiz giriş   yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı  sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

 

ÇADIRDA KONAKLAMA VE KASK İÇİN
Çadır ve mat tarafımızdan sağlanacaktır. Uyku tulumunu katılımcıların sağlaması gerekmektedir. Etkinlikte kask takma zorunluluğu vardır. Acentemizden 50.00 TL karşılığında etkinlik boyunca kask kiralamak mümkündür.


Gizlilik Politikası


Günler : 4 | Gece : 3


KapanımlarHariç Tutulanlar


 •     Öğle Yemekleri    
 •     Kişisel Harcamalar    
 •     Müze ve Ören Girişleri    
Tarih Seç
Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 0

Toplam 0
Ön Ödeme 0

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya güncellenemez

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya güncellenemez

loading

Seçtiğiniz için teşekkür ederiz KAFKATUR

Yüklerken lütfen bekleyin

Mobil uygulamamızı yükleyin!

Uygulamamızda tüm rezervasyon ihtiyaçlarınız mevcut: Güvenli ödeme kanalları, zarif kullanıcı dostu tasarımı, 4 adımlı kolay rezervasyon süreci ve daha fazlası...
ios
android