Akyarma Şahinler Gökçenup Yaylaları Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 16/06/2019
Dönüş: 16/06/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Bu Pazar rotamızı Gerede bölgesine çevirdik. Burası sık Çam ve Köknar ağaçlarıyla dolu bir orman örtüsüne sahip. Mevsim şartları gereği yürümek için sık orman ve kapalı alan dokusu ile oldukça ideal olan bu rota bizlere, derelerde, vadi yataklarında, taş diplerinde ve orman içi alanlarda daha farklı güzellikler sunacak. Tüm doğa severleri Bu güzellikleri yerinde görmeye  çağırıyoruz. Yürüyüş rotamız 14 km süresi 5 saattir. Parkurumuz zorluk derecesi düşük  orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır.

ÖNEMLİ: Katılımcılarımızın yürüyüşe uygun botla gelmeleri ve çantalarında yağmurluk bulundurmaları olmazsa olmaz bir kuraldır. 
Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir. 

1.GÜN: Sabah saat 07.30’da Kumrular Sokak, kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kızılcahamam yönüne devam ederek Kızılcahamam'da çay/ihtiyaç molası veriyoruz. Yolumuza devam edip Akyarma mevkinde aracımızdan iniyor ve yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman içi ve patika yollar yer yer patikaların olmadığı bölgelerden geçerek Aktaş Vadisi'nde 16.00 gibi etkinliğimizi sonlandırıyoruz. Güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Akşam yemeği, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 08.00
Milli Kütüphane - 08.05
Armada - 08.10
Cepa/Kentpark - 08.15
Acity - 08.25
Carrefour - 08.30
Göksupark Girişi - 08.35

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su. Doğa yürüyüşünde belirtilen  zorluk biraz da kişiye göre değişmektedir. Kondisyonlu ve tecrübeli yürüyüşçülere göre çok kolay olan bir parkur başka birine çok zor gelebilmektedir. Bu nedenle kondisyon ve uygun donanımla katılım önemlidir. Bu nedenle aşağıda yazılı olan Yanınıza alın kısmını dikkate almanızı tavsiye ederiz. Bu parkurumuzda mevsim itibariyle yeterli su kaynağı bulunmayabilir. Katılımcılarımızın 1,5 litre su tedariklerinin bulunması tavsiye edilir. Katılımcı arkadaşlarımızın doğayı koruma konusunda titizlik göstermelerini, geride ayak izlerinden başka bir iz bırakmamalarını bekliyoruz. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir.