SİZE ÖZEL
  • Amasya-Tokat Niksar Turu: KafkaTur adı altında düzenlenen Ankara çıkışlı konaklamalı Amasya-Tokat turuna hepinizi bekliyoruz
  • Amasya-Tokat Niksar Turu: KafkaTur adı altında düzenlenen Ankara çıkışlı konaklamalı Amasya-Tokat turuna hepinizi bekliyoruz
  • Amasya-Tokat Niksar Turu: KafkaTur adı altında düzenlenen Ankara çıkışlı konaklamalı Amasya-Tokat turuna hepinizi bekliyoruz
  • Amasya-Tokat Niksar Turu: KafkaTur adı altında düzenlenen Ankara çıkışlı konaklamalı Amasya-Tokat turuna hepinizi bekliyoruz
  • Yalıboyu
  • Kaz Gölü
  • Ballıca Mağarası
  • Latifoğlu Konağı
  • Almus Barajı
KafkaTur adı altında düzenlenen Ankara çıkışlı konaklamalı Amasya-Tokat turuna hepinizi bekliyoruz

PROGRAMIMIZ;

27 Ağustos 2022 Cumartesi saat: 01.30’da KafkaTur Ofisi önünde buluşup hareket ediyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

27 Ağustos 2022 Cumartesi, Kafka Tur Ofisi önü, saat: 01.30


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1. gün programını görmek için tıklayınız

1.GÜN(27 AĞUSTOS 2022 CUMARTESİ): ANKARA-KIRIKKALE-ÇORUM-AMASYA-TOKAT

Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla, gereksinim duyulan yol konaklama tesislerinde vereceğimiz molalar ile Elmadağ-Kırıkkale-Delice-Sungurlu-Çorum-Mecitözü üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Amasya’ya gidiyoruz. Bir restoranda isteğe bağlı olarak alacağımız kahvaltı sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Anadolu’da Neolitik dönemden günümüze kadar gelen süreçte, konut mimarisinin şaheser örnekleri olan, Amasya’nın kendine özgü bir mimari geleneğine sahip Yalıboyu Evlerini görüp gezerek fotoğraf çekiyoruz. Özgün bir konak olan Hazeranlar Konağı gezisi sonrası Arkeoloji ve Mumya Müzelerini görüp geziyoruz. Yeşilırmak kenarındaki Şehzadeler Büstleri ile Ferhat Şirin heykeli gezileri sonrası Amasya’dan ayrılıyoruz. Ezinepazarı-Turhal üzerinden yolumuza devam edip toplamda Tokat’ın Pazar ilçesinde yer alan ve kireçtaşı oluşumlu muhteşem bir mağara olan Ballıca Mağarası’nıa gidiyoruz. Ballıca Köyü’nde, deniz seviyesine göre 1.085 metre yükseklikte yer alan mağara muhteşem güzellikte ve boyutlarda farklı renklerde sarkıt ve dikitlere sahip. Mağara gezisi sonrası Pazar İlçesine gidip tur ücreti kapsamında; çökelekli ve katmer, nefis çaydan oluşan yöresel bir menü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. 201 hektar sulu alanı olan ve Pazar İlçesi’ne 11 Km uzaklıkta olan Kaz Gölü’ne gidiyoruz. Seyir ve fotoğraf çekimleri sonrası, manda/kömüşlerin güreşmesini izleyip fotoğraf çekiyoruz. Kömüş/manda yoğurdu ve peynirinin tadına baktıktan sonra Tokat Arıcılar Birliği tarafından üretilen balın tadına bakıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip Tokat’a giderek yazmacılar Sokağı’na gidiyoruz. El baskısı yapım denemesi sonrası Kanal Tokat üzerinde sandal gezimizi yaptıktan sonra çay-kahve molası veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası Yazmacılar Hanı Otel’e gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme sonrası Tokat Ferfere Gecesi eşliğinde yöresel dansları izleyerek Tokat Kebabı menüsü ile akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Tokat’ta geçiriyoruz.


2.

Gün
2. gün programını görmek için tıklayınız

2.GÜN(28 AĞUSTOS 2022 PAZAR): TOKAT-ALMUS

Erken kalkıp dileyen misafirlerimizle kahvaltı öncesinde 800 yıllık tarihi Pervane Hamam’ına giderek, tarihi hamamda banyo yaparak kese, köpük masaj yaptırabilirler. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası eşyalarımız toplayıp Tokat gezimize başlıyoruz. Arkeoloji Müzesi, Mevlevihane, Bey Sokak Evleri gezisi sonrası Tokat’ın en güzel konakları arasında yer alan Latifoğlu Konağı’nı görüp geziyoruz. Taşhan’da vereceğimiz serbest zaman sonrası Tokat’tan ayrılıp Almus’a hareket ediyoruz. 35 Km yol aldıktan sonra Almus’a gidip Harami Yaylası’nda muhteşem doğa içinde gezintiye çıkıyoruz. Çaylarımız afiyetle içtikten sonra tur ücreti kapsamında Kuzu Çevirme menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yayla gezisi sonrası hareket edip Almus Barajı Göl’ü manzaralı Bungalov Tesislerimize Gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme sonrası yöreye özgü meşhur alabalık menüsü ile afiyetle yiyoruz. Geceyi Almus Barajı’nda geçiriyoruz.


3.

Gün
3. gün programını görmek için tıklayınız

3.GÜN(29 AĞUSTOS 2022 PAZARTESİ):ALMUS-NİKSAR-SULUGÖL-AMASYA-ÇORUM-ANKARA

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Niksar’a gidiyoruz. İlçe merkezinde bulunan Yılanlı Köprü ve Çöreğibüyük Camii’yi görüp gezdikten sonra hareket edip Niksar’a 8 Km uzaklıktaki Sulugöl Köyü’ne gidiyoruz. Tur ücretine dahil yöresel ikramlarımız olan katmer, çay ve ayranı afiyetle yedikten sonra traktörlere meyve bahçelerine gidiyoruz. Mevsim meyvelerinin tadına baktıktan sonra eğlenceli etkinliğimizi sonlandırarak Dünya mirası olarak korunması amacıyla tescil işlemleri son aşamada olan Perşembe Yaylası’na gidiyoruz. Tur ücreti kapsamında yöresel lezzetlerinden oluşan muhteşem bir menü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından Ankara’ya hareket ediyoruz. Erbağa-Taşova-Amasya-Çorum-Elmadağ üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 23.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka KafkaTur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
-- Katılımcı sayısına göre belirlenmiş özel araçla ulaşım,
-- Araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları,
-- 2 Gece Tam Pansiyon,
-- 2 Kahvaltı,
-- 3 Öğle yemeği
-- 2 Akşam Yemeği,
-- TURSAB Seyahat Sigortası,
-- Kafka Turizm ve Seyahat Acente refakati,
-- Rehberlik Hizmetleri,


HARİÇ OLANLAR:
-- İlk Gün kahvaltı,
-- Kişisel harcamalar,
-- Akşam yemeğinde su dışında alınacak içecek ücretleri,
-- Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
--3. Gün akşam yemeği.


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, yağmurluk, mevsime ve hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, terlik, karbonhidratlı yiyecekler, kişisel ilaçlar ve malzemeler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, su.

HATIRLATMA

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılarımız ile Engelli ve Refakatçisi katılımcılarımız, Sarı Basın Kartı sahibi ve Kurum çalışanları için, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Müze ve Ören yeri girişleri ücretsizdir. Diğer yaş kategorileri aralığında olan katılımcılarımızın, Kurum Müze ve Ören yerlerine ücretsiz giriş yapabilmeleri için değişken fiyatlı ve kullanımlı MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

KONAKLAMA YAPILACAK TESİSLER HAKKINDA

1-27 Ağustos 2022 Cumartesi. Tokat yazmacılar Han.

2-28 Ağustos 2022 Pazar. Almus Şehri Sefa Tatil Köyü.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#317
LOKASYON:
Amasya
İPTAL POLİTİKASI:
Konaklamalı Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 21 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Tur Tarihine 21 Günden Az Kalması Durumunda %30 Kesinti, 15 Gün ve Daha Az Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. Katılımcı Sağlık Nedeni ile İptal Talep Ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden Alınan Raporu (Başhekim İmzalı) Sunmak Zorundadır. Günübirlik Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 2 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Not: Uçaklı Programlar da Havayolu Tarafından İptali Yapılamadığı İçin Rezervasyonun İptal ve İadesi Yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

2.199TL

3 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Amasya-Tokat Niksar Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0312 425 8525
Atatürk Bulvarı, Özkan İşhanı,
    No:94/4 Kat:2
9540
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.