Kurban Bayramı TUNCELİ DOĞA VE KÜLTÜR GEZİSİ...

İYİ SEÇİM!
 • Kurban Bayramı TUNCELİ DOĞA VE KÜLTÜR GEZİSİ: Düzenlemiş olduğumuz Ankara çıkışlı Tunceli Girlevik Turumuza Kafka Tur olarak herkesi bekliyoruz.
 • Kurban Bayramı TUNCELİ DOĞA VE KÜLTÜR GEZİSİ: Düzenlemiş olduğumuz Ankara çıkışlı Tunceli Girlevik Turumuza Kafka Tur olarak herkesi bekliyoruz.
 • Kurban Bayramı TUNCELİ DOĞA VE KÜLTÜR GEZİSİ: Düzenlemiş olduğumuz Ankara çıkışlı Tunceli Girlevik Turumuza Kafka Tur olarak herkesi bekliyoruz.
 • Kurban Bayramı TUNCELİ DOĞA VE KÜLTÜR GEZİSİ: Düzenlemiş olduğumuz Ankara çıkışlı Tunceli Girlevik Turumuza Kafka Tur olarak herkesi bekliyoruz.
 • Kurban Bayramı TUNCELİ DOĞA VE KÜLTÜR GEZİSİ: Düzenlemiş olduğumuz Ankara çıkışlı Tunceli Girlevik Turumuza Kafka Tur olarak herkesi bekliyoruz.
 • Kurban Bayramı TUNCELİ DOĞA VE KÜLTÜR GEZİSİ: Düzenlemiş olduğumuz Ankara çıkışlı Tunceli Girlevik Turumuza Kafka Tur olarak herkesi bekliyoruz.
 • Girlevik
 • Pülümür
 • Ovacık
 • Hozat
 • Gözeler
 • Harput
Düzenlemiş olduğumuz Ankara çıkışlı Tunceli Girlevik Turumuza Kafka Tur olarak herkesi bekliyoruz.
SİZİ NEREDEN ALALIM
  Kafka Tur Ofisi önü : 21.00
  Milli Kütüphane Önü : 21.05
  Armada Önü : 21.10
  Kentpark/Cepa : 21.15
  Aşti karşısı : 21.25
  Beşevler Kavşağı : 21.30
  AnkaMall Karşısı/Ana Yol : 21.35
  Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol : 21.40
  Aydınlıkevler Kavşağı : 21.45
Sizleri aldıktan sonra turumuza başlıyoruz ve GİRLEVİK-TUNCELİ-OVACIK-HARPUT istikametine doğru yola çıkıyoruz.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1 gün programını görmek için tıklayınız

1.GÜN(08 TEMMUZ 2022 CUMA): ANKARA-GİRLEVİK-PÜLÜMÜR-TUNCELİ-OVACIK

Kafka Tur'un düzenlemiş olduğu duraklardan sizleri alarak yolumuza devam edioruz.Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Elmadağ-Kırıkkale-Ballışeyh-Yozgat-Sorgun-Yıldızeli-Sivas-Hafik-Zara-İmranlı-Refahiye üzerinden yolumuza devam edip yol üzerinde belirli yerlerde vereceğimiz molalarla, toplamda sonrası sabah saatlerinde Erzincan üzerinden, Erzincan’ın 30 Km güney doğusunda yer alan Çağlayan Beldesine gidiyoruz. Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip Girlevik Şelalesi manzarasıyla bir restoranda güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası şelalede gezinti ve fotoğraf molası sonrası hareket edip bir süre Erzurum yolundan devam edip Fırat’ın ana kolu olan Karasu üzerindeki Mutu Köprüsünden sağa dönerek Tunceli yoluna girip dağ yolundan yükselerek 25 Km yol aldıktan sonra Pülümür’e gidiyoruz. Pülümür doğumlu olan ve Dersim olayları sırasında sürgünlere çocukken tanıklık eden Cemal SÜREYYA’nın Anıtı’nı görüp fotoğraf çektikten sonra yolumuza devam Pülümür Çayı kenarında Kırmızıköprü’de çay molası veriyoruz. Mola sonrası yolumuza devam edip bir kanyon konumundaki muhteşem manzaralı virajlı yollardan ve çığ tünellerinden geçip Zağge Şelalesi ve Ağlayan Kayalar’da kısa süreli gezinti ve fotoğraf molaları verdikten sonra yolumuza devam edip Kutu Deresi’ne gidiyoruz. Akdeniz sahillerini andıran plajları ile ünlü Kutu Deresi’ne gidip çay-kahve molası verip toplamda 60 Km yol aldıktan sonra gümüş kapı anlamına gelen ve adını Dersimli/Dersimanlı Aşiretinden alan Mamiki/Kalan/Tunceli’ye gidiyoruz. Yıllardır unutulmuşluğun izlerini taşıyan bu kentimizde; isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi Munzur çayı kenarında bir restoranda afiyetle yedikten sonra bir Alevi/Bektaşi ibadet yeri olan Cemevi’ne gidip Cem ibadeti ve Alevi/Bektaşi inançları hakkında yetkililerden bilgiler alıyoruz. Daha sonra Tunceli Belediyesi Binası’na gidip uygun olması halinde başkan Mehmet Fatih MAÇOĞLU’nu ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgiler aldıktan sonra yürüyerek Kışla Meydanı’na gidiyoruz. 1937’deki Dersim isyanının önderi olan ve 15 kasım 1937’da Elazığ’da 6 kişiyle birlikte idam edilen Seyid Rıza Heykeli ve çevrede yapacağımız gezintiler ve serbest zaman sonrası aracımıza binerek hareket ediyoruz. Munzur Milli Parkı sınırları içinde ve Munzur Çayı eşliğinde ve muhteşem manzaralar eşliğinde kıvrımlı yollardan geçerek Ana Fatma’da kısa süreli dua ve fotoğraf çekimi sonrası toplamda 60 Km yol aldıktan sonra Ovacık’/otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizin restoranında yiyoruz. Geceyi Ovacık’ta geçiriyoruz.


2.

Gün
Tunceli 2 gün programını görmek için tıklayınız

2.GÜN(09 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ): OVACIK-ZİYARET/GÖZELER/AKYAYIK-OVACIK

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip 7 Km yolculuk sonrası Akyayık Köyü’ne gidiyoruz. Bölgede hakimiyet kuran farklı uygarlıklar, Akkoyunlu/Karakoyunlu Dönemi ve aynı zamanda Türkmen/Alevi-Bektaşi inancına sahip insanların ölü gömme geleneğinin bir yansıması olan koç başlı mezar taşlarının bulunduğu mezarlık ziyareti sonrası köylülerle sohbet ediyoruz. Gezi sonrası hareket edip Ovacık üzerinden yolumuza devam ederek Gözeler Köyü’ne gidiyoruz. Munzur Dağlarının dibinde köy girişinde mola vererek isteğe bağlı olarak kısa süreli doğa yürüyüşü yapıyoruz. Mis gibi doğada ve farklı bir coğrafyada bulunmanın keyfiyle 4 Km süreli doğa yürüyüşümüzü tamamlayarak köy girişinde kavak ağaçlarının gölgesinde çay molası veriyoruz. Kırıkmerdiven Deresi’nin çağıl çağıl akan suları eşliğinde afiyetle çaylarımızı yudumladıktan sonra hareket edip Ovacık üzerinden yolumuza devam edip toplamda 20 Km yol aldıktan sonra Munzur Gözeleri’nin bulunduğu Ziyaret Köyü’ne gidiyoruz. Bir restoranda isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra efsanesi olan ve bir ermiş çobanın döktüğü sütlerden oluştuğuna inanılan ve Alevi-Bektaşi inancında kutsal bir su olarak kabul edilen Munzur Gözeleri’nde; Dua Yeri’ne gidip isteğe bağlı olarak mum yakıp dilek tutuyoruz. Munzur Dağların eteklerinden doğup değişik yerlerden gün yüzüne çıkan muhteşem güzellikteki gözeleri görüp fotoğraf çektikten sonra köprüleri ve geçitleri kullanarak su

kaynağının gün yüzüne çıktığı noktaya kadar gidip su içiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra grup anısı fotoğraf

çekimleri sonrası hareket edip 14 Km yol aldıktan sonra Ovacık’a gidiyoruz. Ovacık Belediyesi’ne gidip, ülkemizde farklı ve paylaşımcı bir belediyecilik anlayışını hayata geçiren Komünist başkan Mehmet Fatih MAÇOĞLU’nun öncülük ettiği çalışmaları yerinde görmek için yeni başkanı Mustafa SARIGÜL’ü makamında ziyaret edip sohbet ediyoruz. Belediye ve hizmetler hakkında bilgi aldıktan sonra Belediye Binası’nı geziyoruz. Ziyaret ve gezi sonrası isteğe bağlı olarak yöresel ürün alış verişi yapıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası odalarımızda dinlendikten sonra akşam yemeğimizi restoranımızda yiyoruz. Geceyi Ovacık’ta geçiriyoruz


3.

Gün
Elazığ 3 gün programını görmek için tıklayınız

3.GÜN(10 TEMMUZ 2022 PAZAR): OVACIK-HOZAT-PERTEK-ELAZIĞ

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayarak otelimizden ve Ovacık’tan ayrılıp saat: 08.00’de hareket ediyoruz. Hozat dağ yoluna girip 45 Km yol aldıktan sonra Hozat’a gidiyoruz. Dersim İsyanları/Olayları ile ilgi Sanat Duvarı olarak adlandırılan panoları görüp gezip fotoğraf çektikten sonra Hozat Parkı’nda çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası Hozat-Pertek yoluna girip toplamda 45 Km yol aldıktan sonra Pertek’e gidiyoruz. Keban Baraj Gölü sularının altında kalmasıyla, ODTÜ Mimarlık/Restorasyon Bölümü tarafından taşların numaralandırılmasıyla Pertek’e taşınan Çelebi Ağa ve Sungur Bey Camiisi’ni görüp gezerek fotoğraf çekiyoruz. Pertek’te kısa süreli dinlenme ve çay-kahve molası sonrası Feribot İskelesi’ne gidip feribota binerek 25 dakikalık feribot yolculuğu ile Keban Barajı’nı geçerek Murat Irmağı’nın kıyısındaki bir tepenin üzerinde inşaa edilen ve yine bölgenin Keban Baraj Gölü suları altında kalması sonucu bugün bir ada üzerinde yer alan Pertek Kalesini feribottan görüp fotoğraf çekiyoruz. Feribot geçişi sonrası yolumuza devam 20 Km yol aldıktan sonra Elazığ’a gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi bir restoranda afiyetle yedikten sonra hareket edip Harput gezisi için yola çıkıyoruz. Kısa süreli yolculuk sonrası Harput’a gidip 2 saat süreli gezi kapsamında; Urartular döneminde inşaa edilen Harput Kalesi, Akkoyunlular Döneminde inşaa edilen Ulucami/Eğri Minare, Şefil Gül Harput Evi, Sara Hatun Türbesi ve isteğe bağlı Arap Baba Türbesi gezileri sonrası hareket edip Elazığ’daki otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Elazığ’da geçiriyoruz.


4.

Gün
Ankara 4 gün programını görmek için tıklayınız

4.GÜN(11 TEMMUZ 2022 PAZARTESİ):ELAZIĞ-HARPUT-KALE-MALATYA-KAYSERİ-ANKARA

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası saat: 08.00’de otelimizden ayrılarak Malatya için hareket ediyoruz. Toplamda 100 Km yol aldıktan sonra Malatya’nın 7 Km kuzeydoğusunda yer alan ve bir Hitit Yerleşimi olan Aslantepe Höyüğüne gidiyoruz. Atatürk’ün emriyle yürütülen kazılarda Kalkolitik/Bakır Çağı’ndan Demir Çağı’nda kadar kültür katlarının varlığı tespit edilmiş ve sonrasında Roma ve Doğu Roma hakimiyetleri döneminde de kullanılmış bir ören yeri konumundadır. Örenyeri gezisi sonrası Malatya şehir merkezine gelip Kent Tarihi ve Beşkonak Etnoğrafya Müzeleri gezileri sonrası isteğe bağlı öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Malatya’ya özgü yöresel ürün alış verişi yapıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası saat: 19.00’da Ankara’ya hareket edip Darende-Gürün-Pınarbaşı-Kayseri-Kırıkkale üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası gece geç saatlerde Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
NELER DAHİL
-- Katılımcı sayısına göre belirlenmiş özel araçla ulaşım,
-- Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,
-- 4 Kahvaltı,
-- 4 Akşam Yemeği,
-- 3 Gece otellerde konaklama,
-- Pertek Feribot geçişi,
-- Tüm çevre gezileri,
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,
-- Türsab Seyahat Sigortası,
– Rehberlik Hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
NELER HARİÇ
– Kişisel harcamalar,
-- Tüm öğle yemekleri,
-- Yemekler su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri,
– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

NELER DAHİL

-- Katılımcı sayısına göre belirlenmiş özel araçla ulaşım,

-- Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,

-- 4 Kahvaltı,

-- 4 Akşam Yemeği,

-- 3 Gece otellerde konaklama,

-- Pertek Feribot geçişi,

-- Tüm çevre gezileri,

– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

-- Türsab Seyahat Sigortası,

– Rehberlik Hizmetleri

NELER HARİÇ

– Kişisel harcamalar,

-- Tüm öğle yemekleri,

-- Yemekler su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri,

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, mayo, bone terlik, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel malzemeler ve ilaçlar.

ETKİNLİK NOTLARI;

• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.

• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.

• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.

• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile

• yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

HATIRLATMA:

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler. Türkiye İş Bankası Maximum Kartın Müzekart özelliği kaldırılmıştır.

SİZİ NEREDEN ALALIM

  Kafka Tur Ofisi önü : 21.00

  Milli Kütüphane Önü : 21.05

  Armada Önü : 21.10

  Kentpark/Cepa : 21.15

  Aşti karşısı : 21.25

  Beşevler Kavşağı : 21.30

  AnkaMall Karşısı/Ana Yol : 21.35

  Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol : 21.40

  Aydınlıkevler Kavşağı : 21.45


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#202
LOKASYON:
Tunceli
YEMEK:
-- 4 Kahvaltı, -- 4 Akşam Yemeği,
İPTAL POLİTİKASI:
Konaklamalı Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 21 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Tur Tarihine 21 Günden Az Kalması Durumunda %30 Kesinti, 15 Gün ve Daha Az Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. Katılımcı Sağlık Nedeni ile İptal Talep Ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden Alınan Raporu (Başhekim İmzalı) Sunmak Zorundadır. Günübirlik Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 2 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Not: Uçaklı Programlar da Havayolu Tarafından İptali Yapılamadığı İçin Rezervasyonun İptal ve İadesi Yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

2.500TL

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kurban Bayramı TUNCELİ DOĞA VE... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0555 894 15 94
Atatürk Bulvarı, Özkan İşhanı,
    No:94/4 Kat:2
9540
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.