FIRSAT
  • Muharrem'de Kerbela Turu: 3 Gece Otel Konaklama
  • Muharrem'de Kerbela Turu: 3 Gece Otel Konaklama
  • Muharrem'de Kerbela Turu: 3 Gece Otel Konaklama
  • Muharrem'de Kerbela Turu: 3 Gece Otel Konaklama
  • Hz. Ali Türbesi ve Evi
  • Mescidi Kufa
  • Babı Hava Hacet Türbesi
  • Kerbela, Hz Hüseyin Türbesi
  • Muslim Bin Aqeel Türbesi
  • Zeynep Tepesi, Kerbela Çarşısı
3 Gece Otel Konaklama

Hz. Ali Türbesi ve Evi'ni,  Mescidi Kufa’yı Ziyaret Ediyoruz.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Ankara Esenboğa Hava Limanı, Bağdat Hava Limanı, Necef 1 gün programını görmek için tıklayınız

Ankara Esenboğa Hava Limanı, Bağdat Hava Limanı, Necef

KafkaTur Kalkış Noktaları

18:30 Ankara Esenboğa Havalimanı

Ankara Çıkışlı Uçaklı Kerbela Turu'muzun 1. Gününde, siz değerli misafirlerimiz ile Saat: 18.30’da Ankara Esenboğa Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası saat: 20.30’de Irak Hava Yolları'nın’in IA202 sefer sayılı uçuşu ile Bağdat için havalanıyoruz. 2 saat 30 dakika süreli uçuş sonrası saat: 23.30’de Bağdat Hava Limanı’na iniyoruz. Grup liderimiz tarafından pasaportların toplanmasıyla 50 Dolar karşılığında havaalanı Liman Vergisi ve Irak Vizesi aldıktan sonra Bagajlarımızı alıp, bizleri bekleyen Rehberimiz ve Aracımız ile buluşarak yol kontrollerinden geçerek yapacağımız yolculuk sonrası yaklaşık 180km sonra Necef'te bulunan Otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Dahil Değildir
Öğle Yemeği: Dahil Değildir
Akşam Yemeği: Dahil Değildir
Konaklama: Necef - Zemz Otel vb. (Ücrete Dahildir)Konaklama: Necef Otelleri

2.

Gün
Hz. Ali Türbesi, Hz. Ali'nin Evi, Mescidi Kufa, Muslim Bin Aqeel 2 gün programını görmek için tıklayınız

Hz. Ali Türbesi, Hz. Ali'nin Evi, Kufa Şehri,  Babı Hava Hacet Türbesi

Ankara Çıkışlı Uçaklı Kerbela Turu'muzun 2. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, yürüyerek Hz. Ali (s.m.) Türbesi'ni ziyaret ediyoruz ve vereceğimiz serbest zaman sonrasında, 10 dakikalık yolculukla Küfe’ye ulaşıyoruz. Hz. Ali (s.m.) evini ziyaret ettikten sonra Harici Abdurrahman b. Mülcem tarafından zehirli bir hançerle sabah namazında yaralandığı Mescidi Kufa’yı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Hz. Hüseyin (s.m.)’in elçisi olan Muslim Bin Aqeel (s.m.)’in Türbesi'ni ve tarihi Kufe Camii’ni ziyaret edip yürüyerek Hz. Ali (s.m.) bütün savaşlarda birlikte savaştığı, Babı Hava Hacet olarak da bilinen Hz. Meytem Tmer (s.m.)’in türbesini ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimizin sonrasında aracımıza binerek Necef’e giderek vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında tekrar Kufe’ye gideceğiz. Devamında ise Sehle’ye geçip, Hz. Mehdi (s.m.)’nin kaybolduğu yeri görüp fotoğraf çekiyoruz. Etkinlik sonrası aracım ile Necef’e gidiyoruz. Hz. Hasan(s.m.)’ın kızlarının türbelerini ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra otelimize gidip bir süre dinlenip, Necef'teki Restoranımızda Akşam Yemeğimizi aldıktan sonra, Necef'teki Otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Necef / El-Vefa Restoran - Serbest Menü (Ücrete Dahildir)
Akşam Yemeği: Necef / El-Vefa Restoran - Serbest Menü (Ücrete Dahildir)
Konaklama: Necef - Zemz Otel vb. (Ücrete Dahildir)Konaklama: Necef Otelleri

3.

Gün
Kerbela, Hz Hüzeyin Türbesi, Zeynep Tepesi, Kerbela Çarşısı, Necef 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kerbela, Hz Hüzeyin Türbesi, Hz. Abbas (s.m.) Bin Ali Türbesi, Zeynep Tepesi, Kerbela Çarşısı, Necef

Ankara Çıkışlı Uçaklı Kerbela Turu'muzun 3. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 79 km ve 1 saat süreli yolculuk ile Kerbela’ya gidiyoruz. İlk ziyaretimiz 10 Muharrem 61/10 Ekim 680’de Muaviye’nin oğlu Yezid orduları tarafından Kerbela’da 72 yoldaşı ile şehit edilen Hz. Hüseyin (s.m.)’in türbesi olacaktır. Duygulu anların yaşanacağı ziyaret ve fotoğraf çekimleri sonrası hemen yakında bulunan, Kerbelâ faciası esnasında Hz. Hüseyin’i korurken şehid edilmiş Hz. Abbas (s.m.) Bin Ali’nin türbesini ziyaret ediyoruz. 2 saat süreli ziyaret, fotoğraf çekimleri ve serbest zaman sonrası vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında Fırat Nehri kenarındaki Telle Zeynep’i/ Zeynep Tepesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası yüzümüzü Kerbela Çarşılarına çeviriyoruz. İsteğe bağlı olarak alışveriş, fotoğraf çekimleri ve serbest zaman sonrası akşama doğru Necef için hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip 1 saat süreli yolculuk sonrası otelimize gidip bir süre dinleniyoruz. Sonrasında otelimizden ayrılarak, Necef'teki Restoranımızda Akşam Yemeğimizi aldıktan sonra, Necef'teki Otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Kerbela / Kerbela Rest - Serbest Menü (Ücrete Dahildir)
Akşam Yemeği: Necef / El-Vefa Restoran - Serbest Menü (Ücrete Dahildir)
Konaklama: Necef - Zemz Otel vb. (Ücrete Dahildir)Konaklama: Necef Otelleri

4.

Gün
Babil, El-Hilla, Hz. Şerife Binti Hasan Türbesi, Hz. Ebubekir Bin 4 gün programını görmek için tıklayınız

Babil, El-Hilla, Hz. Şerife (s.m.) Binti Hasan Türbesi, Hz. Ömer Bin Ali (s.m.), Hz. Ebubekir Bin Ali (s.m.)

Ankara Çıkışlı Uçaklı Kerbela Turu'muzun 4. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, otelimizden ayrılıp Babil / El Hilla için hareket ediyoruz. Toplamda 75 km yol ve 1 saat süreli yolculuk sonrası Babil’e gidiyoruz. Babil’de Hz. Şerife (s.m.) Binti Hasan türbesini ziyaret edip fotoğraf çekiyoruz. Duygulu anların yaşandığı ziyaret sonrası Hz. Ali (s.m.)’nin 4. eşinden olan çocukları Hz. Ömer Bin Ali (s.m.) ve Hz. Ebubekir Bin Ali (s.m.) türbelerini ziyaret edip fotoğraf çekiyoruz. Yapılan ziyaretler ve etkinlik sonrası vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında Bağdat'a doğru yola çıkacağız. Güney-Kuzey yönünde yol kontrollerinden geçerek yapacağımız yolculuk sonrası Bağdat Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’ne gidiyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası saat: 17.00’de Bağdat Hava Yolları'nın IA201 sefer sayılı uçuşu ile Ankara için havalanıp 2.30 dakika süreli uçuş sonrası saat: 19:30’de Esenboğa Havaalanı’na vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki KafkaTur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Babil / Restoran - Serbest Menü (Ücrete Dahildir)
Akşam Yemeği: Dahil Değildir
Konaklama: Yapılmayacaktır

Ankara Çıkışlı Uçaklı Kerbela Turu Sirküsü, Yayınlandığı 01.07.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

1- Yapılan gezi, tur ve etkinlik kutsal yerleri ziyaret amaçlı olup, ülkenin ön gördüğü kurallara uyma zorunluluğu vardır. Bu anlamda tura katılacak kadın misafirlerimizin saçlarını hiçbir şekilde göstermeyecek şekilde kapalı bir aksesuar / bone giysi tercih etmeleri zorunlu olacaktır.

2- Irak topraklarına ayak bastıktan sonra şehir içinde ve ziyaret yerlerinde kadın misafirlerimiz Keşiş Giysisi / Çadır / Aba olarak tanımlanabilecek baştan ayaklara kadar tam boy önü kapalı bir giysi / aksesuar giymeleri zorunludur. Bu Giysi Tarafımızdan Sağlanacaktır.

3- Etkinlik sırasında katılımcılarımızın kişisel harcamalar için yanlarında Amerikan Doları bulundurmaları uygun olacaktır. Irak’ta dolar, ihtiyacınız kadar Irak Dinarına dönüştürülecek, dönüşte elinizde kalan Dinarlar tekrar Dolara dönüştürülebilecektir.

4- Misafirlerin, Arapça veya İngilizce yazılmış ve son 48 saat içinde yapılmış olan Pcr Testinin Negatif olduğuna dair kanıt sunmaları gerekmektedir. Alternatif olarak, ikinci aşı dozunun uygulanmış ve üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Yukarıdaki belgelerden herhangi biri olmadan gelenler, varışta teste tabi tutulacaktır. Test masrafları yolcuya ait olacaktır ve ödeme sadece nakit olarak kabul edilebilir.Konaklama: Dikkat! Bu Gece Konaklama Yapılmayacaktır.
DAHİL OLANLAR:
- Ata Kafka Tur Güvencesi
- Otellerde 3 Gece Konaklama
- Tur Esnasında Alınacak 3 Öğle Yemeği
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
- Otellerde Alınacak 3 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği
- Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri

HARİÇ OLANLAR:
- Yurtdışı Seyahat Sigortası
- Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
- Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Alan Vergileri, Yurtdışı Çıkış Harcı ve Alan Transferleri
- Esb /Bgw / Esb Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
- Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar …) Hizmetler
- Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
- İlk Gün Akşam Yemeği, Son Gün Akşam Yemeği

EKSTRA HİZMETLER:
• Vize ve Alan Ücreti (Ekstra:50.$)
• Yurtdışı Seyahat Sigortası (Ekstra:00.$)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Tur Şartnamesi

Turumuzun Süresi 3 Gece 4 Takvim Günüdür. 3 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır.

Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında 1 Çocuk için Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. 0–6 Yaş Çocukların Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.

Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir. Turlarımız Otel, Otobüs, Uçak Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri vb. Haklar İade Edilemez.

3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / veya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. Oturma Düzeninde Rotasyon, Pandemi Tedbirleri Kapsamında Uygulanmayacaktır. Tur programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde veya Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde KafkaTur’un Sorumluluğu Yoktur.

Tüm Turlarda Kademeli Fiyat Uygulaması Geçerlidir. Turların Doluluğu Arttıkça Tur Fiyatları da Artmaktadır. Satın Alınan Tarihten Sonraki Fiyat Değişikliklerinde Misafir Aradaki Farkı Talep Edemez.

Uçaklı Turlarda KafkaTur, Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. Havalimanı Değişikliklerin de KafkaTur, Misafirlerine Ücretsiz Servis Vermek Zorundadır.

Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda KafkaTur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur.

Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı ile Değişiklik Yapılabilir. Tüm Odalamalar, Otel Yetkilileri Tarafından Yapılmakta Olup, Konuyla İlgili KafkaTur’un Herhangi Bir Yaptırımı Yoktur.

Haftasonu Konaklamalı Turları’nda Konaklamalar Şehir Otelleri Standartlarına Sahiptir. Otellerde Yöresel Yemek Olma Zorunluluğu Yoktur, Pandemi Tedbirleri Kapsamında Set Menü Olarak Hizmet Verilebilmektedir.

Turlar Esnasında Program Yoğunluğundan Dolayı Bankamatik, Döviz Bürosu Vs. Bulmak Her Zaman Mümkün Olmadığından, Misafirlerimizin Bu Duruma Karşı Hazırlıklı Olmasında Fayda Vardır.

Öğle Yemeklerinde Yöreye Özgü Ekonomik Menüler Oluşturulmuştur. Öğle ve Akşam Yemeklerinde Bölge Yoğunluğuna Bağlı Olarak Gruplara Ayrılan Masalar Kullanılır.

Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 16 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 1 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı ile İptal Hakkı KafkaTur’da Saklıdır.

Turun İptali Durumunda KafkaTurr, İptalini 1 (Bir) Gün Önce Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç 1 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Seyahat Süresince Kullandığımız Araçlar ve Otellerden Ayrılırken Eşyalarınızı Eksiksiz Olarak Yanınıza Aldığınızdan Emin Olun, Kaybolan Eşyalarınızdan KafkaTur Sorumlu Değildir.

İptal İade Güvence Paketi

Tura Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 21 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Tur Tarihine 21 Günden Az Kalması Durumunda %30, 14 Gün ve Daha Az Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. Katılımcı İptal Talebi ile Birlikte Sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden Alınan Raporu (Başhekim İmzalı) Sunmak Zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da Havayolu Tarafından İptali Yapılamadığı İçin Rezervasyonun İptal ve İadesi Yapılamamaktadır.

Zorunlu Seyahat Sigortası

Zorunlu Seyahat Sigortası; Acentemiz Tarafından Tüm Misafirlerimize Ücretsiz Olarak Yapılan Sigorta Kapsamı Detayları; Acentenin İflası veya Herhangi Bir Nedenle Paket Tur Hizmetinin Verilememesini Kapsar. Sağlık sigortası Değildir, Tedavi Masraflarını Karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar

Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa, Safir/Maraton, Man Fortuna

Midibüsler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) Isuzu Turkuaz , Otokar Mega

Minibüsler: (19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm Misafirler, Yukarıda Belirtilen Maddeleri Kabul Ederek Turun Satışını Gerçekleştirmiş Sayılır.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#KRB-3G-U
LOKASYON:
Irak (Ankara, Esenboğa çıkışlı)
YEMEK:
3 Kahvaltı, 2 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
18:30 Ankara Esenboğa Havalimanı
BİTİŞ:
Ankara Esenboğa Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
Konaklamalı Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 21 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Tur Tarihine 21 Günden Az Kalması Durumunda %30 Kesinti, 15 Gün ve Daha Az Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. Katılımcı Sağlık Nedeni ile İptal Talep Ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden Alınan Raporu (Başhekim İmzalı) Sunmak Zorundadır. Günübirlik Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 2 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Not: Uçaklı Programlar da Havayolu Tarafından İptali Yapılamadığı İçin Rezervasyonun İptal ve İadesi Yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

  %10 İndirim

349$

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Muharrem'de Kerbela Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0.312.4258525
Atatürk Bulvarı, Özkan İşhanı,
    No:94/3 Kat:2
9540
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.