Beyaz Gecelerde Petersburg ve Pırıl Pırıl Bir Şehir Moskova Turu


Gidiş: 02/06/2019
Dönüş: 07/06/2019
Tur Süresi: 5 Gece 6 Gün
Tur Tipi: Bayram Turları
Tur Fiyatı: 849,00 EUR

Tur Programı

***5 GECE, 6 GÜN / ODA+KAHVALTI***
Ankara, İstanbul, St. Petersburg, Hermitage Müzesi, Peterhof Sarayı, Neva Nehri, Kanallar, Moskova, Kızıl Meydan, Lenin Mozelesi, Bolşoy Tiyatrosu, Kremlin Sarayı, Moskova Metrosu, Arbat Sokağı, Novodevichi Manastırı ve Novodevichi Mezarlığı, Nazım Hikmet Mezar ziyareti, İstanbul, Ankara.

Çarlık Rusya’sına 200 yıl başkentlik yapmış ve bugün Rusya’nın 2. Büyük kenti olan Petersburg, geçen süreçte; Petrograd, Leningrad ve St. Petersburg isimleriyle bilinen, Dostoyevski ve Puşkin’e ev sahipliği yapmanın yanı sıra muhteşem sanat yapıları ve müzelerle dolup taşan bir kent konumundadır. Baltık denizi kıyısında, Neva Nehri üzerinde 22 ada üzerinde kurulmuş Petersburg kuzeyin Venedik’i olma özelliğini fazlasıyla hak eden bir konuma sahiptir. Mayıs ortasından temmuz sonuna kadar gündüzleri 18 saatlik gün ışığı olması nedeniyle uzun beyaz geceleri yaşayan Petersburg, 36 tarihi yapı ve 4000 heykeli bünyesinde barındırmasıyla tüm şehir olarak Unesco Dünya Miras Listesinde yer almaktadır.
Gezimizin ikinci durağı olan Moskova bugün itibarıyla 850 yaşında olan bir şehirdir. 1917 yılında gerçekleşen Bolşevik devrimi sonrası yeni kurulan Sovyetler Birliği’ne 1922-1991 yılları arasında yaklaşık 60 yıl süreyle başkentlik yapmış ve bugün bu özelliğini devam ettirmektedir. Volga’ya dökülen Oka’nın bir kolu olan Moskova nehri kenarında sığ bir arazide kurulan Moskova sert bir iklime sahip olup kışın -10 C, yazın ise 18 C sıcaklığa ulaşabilmektedir. Dünyanın en önemli metro kentleri arasında ilk sıralarda yer alan Moskova Metrosu 11 hatlı ve toplam da 160 İstasyon bulunmakta ve bu istasyonların her biri ayrı bir sanat yapısı konumundadır. 15 Milyon civarında insanın yaşadığı Moskova; sahne sanatları, bale, tiyatro ve müzik etkinlikleri ile de ön planda olan bir şehirdir. Doğal güzelliğinden çok gece yaşantısı ile milyonlarca turistin ilgi odağı olmaktadır. Özellikle yaz aylarında Moskova diğer dönemlere nazaran çok daha pahalı bir şehirdir. Ve bu kentin ünlü kişilere ev sahipliği yapan Novodevichi Mezarlığı bulunmaktadır. Bu mezarlıkta; Çehov, Gogol, Şostokoviç gibi ünlü Rus ünlüleri ve ünlü Türk şairi Nazım Hikmet’inde mezarı burada bulunmaktadır.
Her yönüyle mükemmel geçecek beyaz gecelerde 5 gece, 6 gün süreli St. Petersburg ve Moskova gezimize bekliyoruz. Davetlisiniz.

YOLCULUK: Ankara Esenboğa Havalimanı İç hatlar Terminali, 02 Haziran 2019 Pazar, saat 04.50. Bu turumuza ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

1.GÜN (02 HAZİRAN 2019 PAZAR): ANKARA-İSTANBUL-ST. PETERSBURG): Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminalinde saat 04:50’de Tur yetkilisi ile buluşuyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası THY’nin TK 2113 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.00’de İstanbul için havalanıyoruz. 1 saat 10 dakika süreli uçuş sonrası saat 08.10’da İstanbul Havalimanı’na iniyoruz. Dış Hatlar Terminali’ne geçip, bilet, check-in ve gümrük/pasaport işlemleri sonrası THY’nin TK 401 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.55’de St. Petersburg için havalanıyoruz. Yerel saat ile saat 14.15’de St. Petersburg Havalimanı’na iniyoruz. Gümrük/pasaport işlemleri ve bagaj alımı sonrası bizi bekleyen tur aracımıza binip şehir merkezine gidiyoruz. 3 saat sürecek şehir turu kapsamında; Deli Petro, Aleksandr Puşkin, Büyük Katerina ve daha birçok şair ve ünlü kişilerin yaşadığı ve büyüleyici beyaz gecelerin yaşandığı kentin, Neva Nehri kıyılarında yer alan bir çok binası sanat eseri niteliğinde. Yarım günlük turumuzda şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Caddesi, devasa boyutta Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, Saray Meydanı, şair Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi, ve 70 Km’lik ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler panoramik olarak görüp gezeceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi St. Petersburg’da geçiriyoruz.

2.GÜN (ST.PETERSBURG-HERMTAGE MUSEUM): Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası çevre gezileri ve alış veriş için serbest zamanımız olacak. Yapılan etkinlikler sonrası rehberimizin öngördüğü saate buluşup Hermitage Museum gezisi ile turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Dünyanın en geniş sanat koleksiyonuna sahip ve en ünlü Müzelerinden biri olarak kabul edilen Hermitage Müzesi’ni geziyoruz. Her bir eserin önünde bir dakika bile durulduğunda, tüm eserleri görebilmek için bir haftanın gerektiği bu muazzam müzede rehberlerimiz sizlere müzenin en önemli eserleri ile ilgili rehberimiz tarafından detaylı bilgilendirme yapacaktır. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi St. Petersburg’da geçiriyoruz.

3.GÜN (ST. PETERSBURG-NEVA NEHRİ/KANALLAR): Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası çevre gezileri ve alış veriş için serbest zamanımız olacak. Yapılan etkinlikler sonrası rehberimizin öngördüğü saate buluşup hareket ediyoruz. İlk durağımız Finlandiya Körfezindeki Petro’nun planlarını kendi çizdiği yazlık saray olan Peterhof yer alacak. Paris’teki Versailles’a rakip bina ve bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksi olan Peterhof, Rus sanat ve mimarisinin doruk noktasıdır. 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği muhteşem bir bahçe gözlerinizi kamaştıracak. 1714 ‘te Petro tarafından ünlü İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirilen saray, 2 dünya savaşı sırasında büyük zarar görmüş. Ancak savaş sonrası tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Gezi ve fotoğraf çekimleri sonrası öğleden sonra tüm misafirlerimizle Neva Nehri ve Kanalları turumuza başlıyoruz. Farklı ve muhteşem tur sonrası hareket edip otelimize dönüyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi St. Petersburg’da geçiriyoruz.

4.GÜN (ST.PETERSBURG-MOSKOVA): Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve St. Petersburg’dan ayrılıp St. Petersburg Havalimanı’na gidiyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası Aeroflot Havayolları HK24 seferi ile saat 10.40’da Moskova için havalanıyoruz. 1 saat, 15 dakika süreli uçuş sonrası saat 11.55’de Moskova Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası bizi bekleyen tur aracımıza binip şehir merkezine gidiyoruz. Moskova şehir turu kapsamında; Rus tarihinin ve günümüz Rusya’nın en önemli şehri olan Moskova ile tanışma olanağı bulacağımız bu turumuzda şehrin önemli mekanları, Meclis Binası, Moskova Nehri, şehrin sembolü Kızıl Meydan, KGB Binası, ünlü caddesi Tverskaya, Lenin Mozolesi, Bolşoy Tiyatrosu, Kremlin Sarayı/girişsiz, ünlü Aziz Vasil Kilisesi ve Gum Alışveriş Merkezi görüp gezeceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi sonrası tüm misafirlerimize çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle gerçek bir müze olan Rusya’nın kutsal mekanı Kremlin Sarayı turuna başlıyoruz. Kremlin Sarayında Arsangel ve Uspenski Katedralleri, Çan Kulesi, Çar Topu, Çar Çanı, ve Kremlin Bahçesi gezilmektedir. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi Moskova’da geçiriyoruz.

5.GÜN (MOSKOVA): Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası çevre gezileri ve alış veriş için serbest zamanınız olacak. Tüm misafirlerimizin katılımı ile Moskova Metrosu ve Arbat Sokağı turumuza başlıyoruz. Josef Stalin tarafından 1931’de inşasına başlanılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlarda her gün yaklaşık 8 milyon kişi taşınmaktadır. Ardından Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağını ziyaret ediyoruz. Bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüyeceğimiz trafiğe kapalı bu yolda mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir. Rus ve Dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafeteryalarda oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebiliriz. Arbat’ı Arbat yapan özelliklerden biriside hediyelik eşya mağazalarıdır. Moskova hatırası edinebileceğiniz bir mekan. Arbat Caddesinde alışveriş molasının ardından Novodevichi Manastırı ve ünlülerin yattığı Novodevichi Mezarlığını ziyaret ediyoruz. Çehov, Gogol, Şostokoviç gibi ünlü Rus ünlüleri ve Dünyaca ünlü şairimiz Nazım Hikmet’inde mezarı burada bulunmaktadır. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi Moskova’da geçiriyoruz.

6.GÜN (MOSKOVA-İSTANBUL-ANKARA): Erken kalkıp otelimize yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği buluşma zamanına kadar serbest gezi ve alış veriş yapıyoruz. Belirlenen saatte aracımıza binip Moskova Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ne gidiyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası Gümrük/pasaport işlemlerinden geçerek THY’nin TK 418 sefer sayılı uçuşu ile saat: 14.50’de İstanbul için havalanıyoruz. Yaklaşık 3 saat süreli uçuş sonrası yerel saat ile saat: 18:00’de İstanbul Havalimanı’na iniyoruz. Gümrük/pasaport işlemleri ve zamana bağlı olarak Free Shop’ta yapacağımız alış veriş sonrası İç Hatlar Terminali’ne geçiyoruz. THY’nin TK 2178 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.00’de Ankara için havalanıyoruz. 1 saat 10 dakika süreli uçuş sonrası saat: 21.10’da Esenboğa Havalimanı’na iniyoruz. Bagaj alımı ve Free Shop’ta yapacağımız serbest alış veriş molası sonrası etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

THY’nin tarifeli seferi ile Ankara-İstanbul-St. Petersburg ve Moskova-İstanbul-Ankara arası ekonomi sınıfı uçak biletleri,
*Aeroflot Havayolları ile St. Petersburg–Moskova arası ekonomi sınıfı uçak bilet bileti,
*St. Petersburg Havalimanı, oteller, Moskova Havalimanı ve otel arası tüm transferler,
*St. Petersburg’da Azimut St. Petersburg Otelde vb. 3 gece konaklama Açık Büfe sabah kahvaltıları,
*Moskova’da şehir merkezi Radisson Blu Slavyanskaya Otelde vb. 2 gece konaklama ve açık büfe sabah kahvaltıları,
*St. Petersburg ve Moskova ayrıntılı şehir tanıtım turları,
*Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
*Havalimanı vergileri ve uçuş sigortası bedeli,
*Yurtdışı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*15.00 TL olan Yurt dışı çıkış vergisi,
*130.00 Euro olan Shengen Vize Ücreti,
*Tüm öğle yemekleri ve akşam yemekleri,
*Otellerde mini bar, internet, Pay TV, telefon vb. kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

02 Haziran Ankara Esenboğa Havalimanı İç hatlar Terminali - 04.50

Önemli Hatırlatmalar

*Turların içeriğinde değişiklik yapılmadan, başlangıç-bitiş noktaları veya buluşma saatleri değişiklik gösterebilir.
*Kafka Tur, havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
*Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. *Yolcularımızın, uçuş detaylarının değişebileceğini, uçak saatlerinde gecikmeler olabileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın alması gerekmektedir.
*Öngörülemeyen sebeplerden dolayı/doğa olayları, can güvenliğini etkileyebilecek olaylar vb. program detayları değiştirilebilir veya tur iptal edilebilir.
*Acentamız tur özelliklerinde ve ücretlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
*Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
*Yerel koşullar ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
*Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.