KafkaTur

Kafka Tur Turizm Org. Rekl. San. Tic. Aş.

Kuşçuören-Alicin Deresi-Kurumcu Köyü Göleti Doğa Yürüyüşü Gezisi

Şehirden kaçarak doğada olmayı, doğada yürümeyi ve fotoğraf çekmek için tam bir…
  • Kuşçuören
  • Alicin Deresi
  • Çamlıdere Barajı
  • Kurumcu Köyü Göleti

Saat: 08.00’de a Kafka Tur Ofisi önünden hareketle başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Anadolu Otoyolu’na girip yol üzerindeki dinlenme tesisinde çay-çorba molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Güdül-Kızılcahamam ayrımınından önce sağa sonra sola dönerek Alicin Jeositi’si yoluna giriyoruz. Bayındır Deresinin sağında yer alan kıvrımlı yollardan geçerek Kuşçuören Köyü yakınlarında aracımızdan iniyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası dere üstlerinden yürümeye başlayıp, bir süre yürüdükten sonra bir derenin kesiştiği yerde vadi tabanına iniyoruz. Dere kenarından yürüyerek hakim kayalıklar üzerinde bir kartal yuvası gibi duran ve yapım tarihi ile ilgili değişik söylentiler bulunan ve sarp kayalıklar üzerinde inşaa edilmiş olması nedeniyle Küçük Sümela olarak tanımlanan Alicin Manastırı’nı uzaktan görüp fotoğraf çektikten sonra Ankara’ya Çamlıdere Barajı’ndan su taşıyan boruların bulunduğu alanı koruyan güvenlik kapısını geçtikten sonra vadi tabanından dere boyunca yürümeye devam ediyoruz. Sağlı-sollu ve su geçişleri yaparak yürümeye devam edip sol tarafta yoğun meşe ormanlarının ve eski bir hayvan barınağının bulunduğu yerden Kurumcu Köyü yönünde yükselmeye devam ediyoruz. Yükseldikçe değişik manzaraların gözlerimiz önüne geleceği anları fotoğraflayarak yükselmeye devam ediyoruz. Kurumcu Köyü’ne gelip köy içinden geçerek Gölet etrafında yapacağımız gezinti, yürüyüş ve fotoğraf çekimleri sonrası saat: 17.30’da 14-15 Km uzunluğundaki parkurumuzu tamamlıyoruz Kısa süreli dinlenme sonrası bizi bekleyen aracımıza binerek hareket edip Otoyol üzerindeki dinlenme tesisinde kısa süreli mola veriyoruz. Mola sonrası hareket edip yolumuza devam ederek saat: 19.00civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde bulaşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.


SİZİ NEREDEN ALALIM
  Kızılay Kafka Tur Önü Saat : 08.00
  Milli Kütüphane Önü : 08.05
  Armada Önü : 08.15
  Cepa/Kentpark arası : 08.20
  A City Önü : 08.30
  Batıkent/Jandarma Karşısı : 08.35
  Giyim Dünyası : 08.40
  Eryaman Anayol Köprü Üstü : 08.45
  Göksu Göleti Önü : 08.50DAHİL OLANLAR:
-- Katılımcı sayısına göre belirlenmiş özel ulaşım aracı,
– Tüm çevre gezileri,
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati,
– Rehberlik Hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
– Öğle yemeği,
– Kişisel harcamalar ve akşam yemeği


EK BİLGİLER

Bu hafta pazar günü yapacağımız etkinliğimiz Ankara Kızılcahamam’a bağlı Kuşçuören Köyü yakınlarında başlayarak, bölgemizde oluşturulan jeositi alanları arasında önemli bir yer tutan Alicin Deresi, uzaktan Alicin manastırı, Ankara’ya Çamlıdere Barajı Gölü’nden su taşıyan boruların bir bölümü, Kurumcu Köyü ve Göleti etrafında yapacağımız doğa yürüyüşü etaplarından oluşacaktır.

Parkur uzunluğu 14-15 Km olup ormanlık alan içermeyen ya da cılız bitki dokusu ve meşe orman alanları, köy yerleşimi ve gölet ögelerinden oluşacaktır. Yürüyüş deneyimi ve malzeme donanımı eksik olmayan her yaştan misafirlerimiz etkinliğimize katılabilir.

Şehirden kaçarak doğada olmayı, doğada yürümeyi ve fotoğraf çekmek için tam bir kaçış noktası. Zamanı ve koşulları uygun olan, şehirden kaçarak doğada olmayı, yürümeyi özleyen, ve fotoğraf çekmek isteyen arkadaşlarımızı bekliyoruz. Davetlisiniz.

İPTAL POLİTİKASI:
Konaklamalı Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 21 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Tur Tarihine 21 Günden Az Kalması Durumunda %30 Kesinti, 15 Gün ve Daha Az Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. Katılımcı Sağlık Nedeni ile İptal Talep Ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden Alınan Raporu (Başhekim İmzalı) Sunmak Zorundadır. Günübirlik Turlara Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 2 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Not: Uçaklı Programlar da Havayolu Tarafından İptali Yapılamadığı İçin Rezervasyonun İptal ve İadesi Yapılamamaktadır.