Ege Yerleşimleri Turu


Gidiş: 14/08/2019
Dönüş: 17/08/2019
Tur Süresi: 3 Gece 4 Gün
Tur Tipi: Bayram Turları
Tur Fiyatı: 985,00 TL

Tur Programı

Farklı bir gezi için yüzümüzü Ege Yerleşimleri’ne çeviriyoruz. Ankara’dan sıklıkla yapılmayan bu destinasyonu biraz değiştirerek sizlerin beğenisine sunuyoruz. Eski adı Kirkince/Çirkince olan eski bir Rum yerleşimi olan Şirince gezisi ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Tabi güzel ve farklı yerler Şirince ile sınırlı değil. Seferihisar’a bağLı Sığacık, Urla’ya bağlı bademler Köyü de bir o kadar ilginizi çekecektir. İkinci gün daha kuzeye, Ayvalık  ve Cunda/Alibey Adası gezimizin tüm gününü geçireceğimiz önemli gezi duraklarımız arasında yer alacaktır. Üçüncü gün ise Eski Foça’da Akdeniz’e özgü fok balıkların yaşam alanları içinde tam gün yemekli tekne turu yapacağız. Son günümüzde; Çeşme ve Alaçatı önemli gezi alanlarımız olacak. Bir birinden değişik Ege köyleri ve yerleşimleri, dantel gibi işlenmiş Ege kıyılarında doğa ve denizin keyfini çıkarmak istiyorsanız sizleri bu gezimize bekliyoruz. Davetlisiniz.  

HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.
 

YOLCULUK: 13 Ağustos 2019 Salı gecesi saat 23.00’te Ankara  Kumrular/İzmir  Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.  
 

1.GÜN (
ANKARA-AFYON-UŞAK-ŞİRİNCE):
Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Uşak-Kula-Salihli-Turgutlu-Kemalpaşa üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Şirince’ye gidiyoruz. Bir restoranda serpme kahvaltı menüsü ile yapacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'yi görüp gezdikten sonra hareket edip İzmir yönünde yolumuza devam edip Sivrihisar’a bağlı Sığacık Köyü’ne gidiyoruz. Kale ve Kaleiçi evlerinin bulunduğu dar sokakları yürüyerek görüp gezerek fotoğraf çekiyoruz. Yöresel lezzetler ile isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra serbest alış veriş molası veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası Sığacık’tan hareket edip Urla’ya bağlı ve ismini bir köyde ilk kez kurulan tiyatro ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesine sahip farklı ve çağdaş bir köy olan Bademler Köyü’ne gidiyoruz. Köy içinde yapacağımız kısa süreli gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Urla’ya gidiyoruz. Urla’da yapacağımız panoramik tur sonrası Karantina Adası’nı göreceğiz. Urla aynı zamanda M.Ö 6.yy’dan kalan ve dünyanın ilk zeytinyağı atölyesininde kurulduğu yer olma özelliğine sahiptir. Serbest zaman ve yapılan etkinlikler sonrası hareket edip Çeşme’deki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Havuz keyfi ve dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Çeşme’de geçiriyoruz.  

2.GÜN (ÇEŞME-İZMİR-AYVALIK-CUNDA ADASI-ÇEŞME):
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket edip İzmir-Menemen-Aliağa-Dikili üzerinden yolumuza devam ederek Ayvalık üzerinden Cunda Ali Bey Adası’na gidiyoruz. Ada turu kapsamında; Taksiyarhis Kilisesi gezisi sonrası, Taş Kahve, Peynir Mandıraları ve dünyanın en kaliteli zeytinyağını tatma şansını buluyoruz. İsteğe bağlı öğle yemeği yedikten sonra rehberimizin belirlediği zamana kadar serbest zaman. Dileyen konuklarımız  verilen serbest zaman içerisinde denize girerek Ege’nin eşsiz güzellikteki sularında keyifle vakit geçirebilir. Buluşma zamanında hareket edip ülkemizin ilk boğaz köprüsünü de gördükten sonra Şeytan Sofrası’na gidiyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde çay, kahve molası verip fotoğraf çektikten sonra hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Çeşme’deki otelimize gidiyoruz. Serbest zaman ve dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Çeşme’de geçiriyoruz.  

3.GÜN (ÇEŞME-İZMİR-MENEMEN-ESKİFOÇA-ÇEŞME):
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket edip İzmir-Menemen üzerinden yolumuza devam ederek Eski Foça’ya gidiyoruz. Akdeniz fokları ve siren kayalıkları ile ünlü beldemizde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası gün boyu sürecek olan  öğle yemekli tekne     turuna katılıyoruz.  Foça’nın birbirinden güzel koylarını görüp gün boyu  Ege Koyları’nda denize girip tatilde ve Ege’de olmanın keyfini çıkarıyoruz. Tekne turu sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Çeşme’deki otelimize gidiyoruz. Serbest zaman ve dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Çeşme’de geçiriyoruz.  

4.GÜN (ÇEŞME-ALAÇATI-İZMİR-ANKARA):
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ederek Çeşme'ye gidiyoruz. Şehir gezisi kapsamında; Çeşme Kalesi ve 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray'ı görüp gezdikten sonra Marina’da serbest zaman veriyoruz. Buluşma zamanında hareket edip  kısa süreli yolculuk sonrası Alaçatı'ya gidiyoruz.  Ege’ye özgü Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin bir arada olduğu sivil mimari ev örneklerinin bulunduğu dar sokaklarda gezinti yaparak isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz. Serbest öğle yemeği sonrası Ankara için hareket ediyoruz. İzmir-Turgutlu-Salihli-Uşak-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası gece saat 23.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, yerel araç ve yayla transferleri, Araç içinde kek ve soğuk-sıcak içecek ikramları, Yarım pansiyon, otelde konaklama (3), Kahvaltı (4), Eski Foça’da öğle yemekli tekne turu (1), Akşam Yemeği (3), Tüm çevre gezileri, TURSAB Seyahat Sigortası, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati, Rehberlik Hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Tekne turu dışında kalan tüm Öğle Yemekleri, Alkollü içecekler, Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, Son gün akşam yemeği.

Biniş Noktaları

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi - 23.00  
Milli Kütüphane Önü - 23.05
 
Armada Önü - 23.10
 
Cepa/Kentpark arası - 23.15
 
Bilkent Köprü Altı - 23.20
 
Hacettepe/Beytepe Köprü Altı - 23.25
 
Ümitköy Köprü Altı - 23.30
 
Gordion Yan Yol - 23.35
 
Korukent Otobüs Durağı - 23.40
 
Yaşamkent/BP Ön - 23.45

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, terlik, mayo, havlu, yedek ayakkabı, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar ve malzemeler. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz. Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş   yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.