Likya Kentleri Fethiye Doğa Ve Deniz Turu


Gidiş: 02/06/2019
Dönüş: 06/06/2019
Tur Süresi: 4 Gece 5 Gün
Tur Tipi: Bayram Turları
Tur Fiyatı: 1.550,00 TL

Tur Programı

4 Gece, 5 Gün - Tam Pansiyon
Anadolu’nun ilk yerel halkları arasında olan Likya Birliği değişik uygarlıkların himayesinde varlıklarını devam ettiren Likyalılar savaşçı bir kavim olarak biliniyor. Bu yönüyle Kral Sarpedon komutasında Hektor’un saflarında Troya Savaşlarına katıldıkları bilinmektedir. Fethiye ilke Olimpos arasındaki bölge Işık ülkesi anlamına gelen Likya toprakları olarak bilinmektedir. Bu bölgede dağların denize çok yakın olması nedeniyle birbirinden farklı koylar ve muhteşem güzellikler ortaya çıkar. İşte bizde bu güzellikler arasında antik çağdaki adı Telmossos olan Fethiye ve Likya kentlerinde 4 gece, 5 gün süreli muhteşem bir gezi yapacağız. Fethiye ve Ölüdeniz Koylarında tekne gezisi yapmanın yanı sıra Tloss, Yakapark ve Saklıkent ile birlikte Likya Birliğine ait Kaş-Kalkan-Patara ve Xanthos’ta görüp gezme şansına sahip olacağız. Bu gezi için bir de hoş sürpriz olarak Burdur/Yeşilova sınırları içinde yer alan ülkemizin en derin gölü olma özelliğine sahip ve Türkiye’nin Maldivleri olarak tanıtılan Salda Gölü’de gezimizin son gezi durağı arasında yer alacaktır. Deniz, doğa, tarih ve göl ekosistemi ile birlikte hazırladığımız bu gezimize katılımlarınızı bekliyoruz.

YOLCULUK: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz. 01 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 21.30’da Ankara Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.

1.GÜN (ANKARA-BURDUR-FETHİYE-TEKNE TURU): Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Fethiye üzerinden yolumuza devam edip sabah saatlerinde Hisarönü’ndeki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası aracımıza binerek hareket edip Fethiye Yat Limanı’na gidiyoruz. Teknemize binerek öğle yemeği içerikli turumuza başlıyoruz. Gün boyu Fethiye Koylarında yüzme molaları vererek gezide ve denizde olmanın keyfini çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizi teknemizde afiyetle yedikten sonra koylarda demirleyerek yüzmeye devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Fethiye Limanı’na gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Antik Tiyatro ve Fethi Yüzbaşı Heykeli ile çarşı içinde yapacağımız kısa süreli gezi sonrası aracımıza binip otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Fethiye/Hisarönü’nde geçiriyoruz.

2.GÜN (FETHİYE-XANTHOS-PATARA-KAŞ-FETHİYE): Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası aracımıza binip hareket edip Unesco Dünya Miras Listesinde yer alan Xanthos’a gidiyoruz. Likya Birliğinin siyasi başkenti olan Xanthos’ta bir yazıtta Likyalılar’ın yazılı kaynaklara göre Kral Sarpedon komutasında ve Hektor’un saflarında Troya savaşlarına katıldıkları anlaşılmaktadır. Antik kent içinde yapacağımız kısa gezinti ve anlatım sonrası hareket edip yol üzerinde Kaputaj Plajını gördükten sonra Kalkan’da çay molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Gelemiş Köyü yakınlarında 18 Km uzunluğa sahip ülkemizin en uzun sahip bandı olarak kabul edilen ünlü Patara Plajı’na gidiyoruz. Aynı zamanda Noel Baba olarak ta bilinen Saint Nicolas’ın da doğdu yer olan Patara ve ünlü Plajında vereceğimiz yüzme molası sonrası hareket edip Kaş’a gidiyoruz. Amfi Tiyatro, Likya Lahiti, Liman gezisi ve serbest zaman sonrası yola çıkıp aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Hisarönü’ndeki otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Hisarönü’nde geçiriyoruz.

3.GÜN (FETHİYE-12 ADALAR TEKNE TURU-FETHİYE): Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Fethiye Limanı’na gidiyoruz. Öğle yemekli yapacağımız 12 Adalar Tekne turu için teknemize binip hareket ediyoruz. Gün boyu yapacağımız tekne turumuzda 12 Adalar koylarında demirleyip denizin ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizi teknemizde yiyoruz. Yapılan yüzme etkinlikleri sonrası akşam saatlerinde Fethiye Limanı’na gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. İsteğe bağlı olarak Dostluk ve Barış Köyü olarak adlandırılan Kayaköy’ü görüp gezdikten sonra aracımıza binip otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Hisarönü’nde geçiriyoruz.

4.GÜN (ÖLÜDENİZ/AKVARYUM TEKNE TURU-FETHİYE): Çok erken kalkıp Babadağ’da isteğe bağlı olarak yapılacak yamaç paraşütü sonrası otelimizde kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Ölüdeniz’e gidiyoruz. Öğle yemekli olarak yapacağımız turumuzda deniz ve hava koşullarına göre; Kelebekler Vadisi, Saint Nicolas Adası, Akvaryum Koyu ve Soğuk Su Koyunda yapacağımız yüzme etkinlikleri sonrası teknemizle Ölüdeniz’e geliyoruz. Ölüdeniz’de yapacağımız kısa süreli alış veriş ve serbest zaman sonrası otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Hisarönü’nde geçiriyoruz.

5.GÜN (TLOSS-YAKAPARK-SALDA GÖLÜ-ANKARA): Fethiye’ye 36 Km uzaklıkta ve doğusunda yer alan Likya Birliğine ait 3 oy hakkında sahip Tloss Antik Kentini gördükten sonra Yakapark’a gidiyoruz. Suların dans ettiği Yakapark’ta geçireceğimiz serbest zaman sonrası Saklıkent’e hareket ediyoruz. Çoban Ekrem tarafından keşfedilen ülkemizin en güzel kanyonları arasında yer alan Saklıkent Kanyonu’nda yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası geriye dönüp, Seydikemer-Çavdır üzerinden yolumuza devam edip hareket edip Tefenni’ye geliyoruz. İsteğe bağlı öğle yemeği sonrası Yeşilova yoluna girip 20 Km yol aldıktan sonra Salda Gölü’ne gidiyoruz. Ülkemizin Maldivleri olarak bilinen ve 187 metre derinliğe sahip bir tektonik göl olan Salda Gölü’nde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Yeşilova-Burdur-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip saat 23.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Katılımcı sayısına göre belirlenmiş özel araçla ulaşım, Araç içinde kek ve soğuk-sıcak içecek ikramları, Kahvaltı (5), Öğle yemekli tekne Gezisi (3), Akşam yemeği (4), Özel statülü otelde konaklama(4), Tüm çevre gezileri, TURSAB Seyahat Sigortası, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati, Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Öğle Yemeği (2), Alkollü içecekler, Müze ve ören yeri giriş ücretleri, 5.Gün akşam yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 21.30
Milli Kütüphane - 21.35
Armada Önü - 21.40
Cepa/Kentpark - 21.45
Bilkent Köprü Altı - 21.45
Hacettepe/Beytepe Köprü Altı - 21.50
Ümitköy Köprü Altı - 21.55
Gordion Yan Yol - 22.00
Korukent Otobüs Durağı - 22.05
Yaşamkent/BP Önü - 22.10

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun giysiler, yedek çamaşır/giysi, uygun bir sırt çantası, doğa yürüyüşü ve deniz için gerekli malzemeler, yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, havlu, mayo, bone, terlik, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz. Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler. Türkiye İş Bankası Maximum Kart’ın Müzekart özelliği kaldırılmıştır.