Pamukkale – Efes Kültür Turu


Gidiş: 07/09/2019
Dönüş: 08/09/2019
Tur Süresi: 1 Gece 2 Gün
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 550,00 TL

Tur Programı

Yüzyıllar boyunca bir çok uygarlığa ev sahipliği yapan, eşsiz görüntüsü, sağlığımıza pozitif etki eden termal sularıyla Pamukkale ve Efes’in bütünüyle benzersiz tarihi dokusuyla ve harika fotoğraf kareleriyle büyüleneceğiniz bu turumuza hepiniz davetlisiniz.

1.GÜN: 06 Eylül 2019
 Cuma 23.00’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Polatlı-Sivrihisar üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Kısa süreli vereceğimiz molalarla birlikte 22 Haziran Cumartesi sabahı Pamukkale’ye varıyoruz. Kahvaltımızı alarak gece yolculuğunun verdiği yorgunluğu üzerimizden atıyoruz. Aracımıza binerek Beyaz Cennet lakabı ile ünlü Pamukkale Travertenlerine gidiyoruz. Bu doğa harikasından ayrılarak öğle yemeği molası ve ardından serbest zaman veriyoruz. Tapınakları, mimarisi ve tarih kokan güzellikleriyle “Kutsal Kent” olarak adlandırılan Hierapolis Antik Kenti’ni keşfe doğru yola çıkıyoruz. Hierapolis’ten ayrılarak otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz.


2.GÜN:
Sabahın erken saatlerinde uyanarak otelimizde alacağımız kahvaltı ile enerji depoluyoruz. Antik dünyanın en önemli uygarlık, kültür, bilim ve sanat merkezlerinden biri olan Efes Antik Kenti’ne doğru kısa bir yolculuğa çıktıktan sonra görkemli mimari şaheserleri, kütüphaneleri, tiyatroları, kiliseleri, hamamları ve tapınakları gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından yola çıkarak Ankara’ya doğru hareket ediyor ve başka bir Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araçta sıcak-soğuk içecek ikramı ve kahvaltılık sandviç, Konforlu otel konaklaması (1), Akşam yemeği (1), Kahvaltı (1), Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tur boyunca öğle yemekleri, Müze ve ören yeri giriş ücretleri, Milli Park giriş ücretleri, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi – 23.00
Milli Kütüphane – 23.05
Armada – 23.10
Cepa/Kentpark – 23.15
Acity – 23.20
Carrefour – 23.25
Giyim Dünyası – 23.30                        
Göksupark – 23.35

Önemli Hatırlatmalar

Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz. Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.