Ramazan Bayramı Günübirlik Eskişehir Odunpazarı Turu


Gidiş: 06/06/2019
Dönüş: 06/06/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Bayram Turları
Tur Fiyatı: 150,00 TL

Tur Programı

Eskişehir merkezde yer alan Porsuk çayında tekne turu, Odunpazarı, Atlıhan müzeleri, Sazova Parkı, hepimizi derinden etkileyecek Uğur Mumcu Anıtı, Balmumu Müzesi, çağdaş belediyecilik anlayışı ile oluşturulan Kentpark gibi Eskişehir’in muazzam güzelliklerini görüp gezeceğimiz, yöresel lezzetlerinin tadına bakacağımız kültür ve şehir gezimize siz değerli konuklarımızı bekliyoruz.

1.GÜN: 07.00’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi hareket ile başlayacak etkinliğimizde ara duraklarda katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içi sandviç ve içecek ikramları ile Polatlı-Sivrihisar üzerinden yolumuza devam ederek Eskişehir’e gidiyoruz. Eskişehir’de ilk olarak Tülomsaş’a uğrayarak Devrim Arabası görülerek fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra koşulların uygun olması durumunda Porsuk çayında 15 dakika sürecek tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Porsuk Çayı kenarında kısa yürüyüş, köprülerde fotoğraf çekim molası sonrası Eskişehir’e özgü; yöresel Sorpa çorbası, Çibörek, ayran ve tatlıdan oluşan  menü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Sazova’daki Bilimpark’a gidiyoruz. Korsan Gemisi ve Masal Şatosu, uygun olması durumunda minyatür tren turu sonrası çay-kahve molası veriyoruz. Rahmetli Uğur Mumcu’nun bombalanan aracının sergilendiği kendi ismini taşıyan Uğur MUMCU Parkı’nın önünden geçip Odunpazarı’na gidiyoruz. Balmumu Müzesi gezisi sonrası Odunpazarı Sokakları, Kurşunlu Camii, Lületaşı Ve Cam Müzesi, Lületaşı’ndan yapılan hediyelik eşyaların satıldığı Atlıhan’a gidip isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz. Köprübaşı’nda yapacağımız serbest  zaman sonrası harket edip Kentpark’a gidiyoruz. Çağdaş Belediyecilik anlayışı ile oluşturulan Bilimpark’ı görüp gezerek fotoğraf çektikten sonra saat 18.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip yolda vereceğimiz mola sonrası saat 22.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içi sandviç ve içecek ikramları, Öğle yemeği (1), Porsuk Çayı tekne turu, Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati, Rehberlik Hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 07.00
Milli Kütüphane - 07.05
Armada - 07.10
Cepa/Kentpark - 07.15
Ümitköy Kavşağı - 07.20
Gordion AVM Karşısı - 07.25
Anse AVM Önü - 07.30

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun koruyucu giysiler, şapka, yürüyüş ayakkabısı, kullanılan ilaçlar ve malzemeler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları.