Ramazan Bayramı Günübirlik Kapadokya Turu


Gidiş: 07/06/2019
Dönüş: 07/06/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Bayram Turları
Tur Fiyatı: 110,00 TL

Tur Programı

Anadolu Yarımadası’nın oluşumu ile birlikte Kapadokya topoğrafyasının oluşumunda şüphesiz ki Hasan ve Erciyes Dağı İle Niğde yakınlarındaki Göllü Dağı’ın etkileri büyüktür. Aradan geçen milyonlarca yıl sürecinde bölge bugünkü görünümüne kavuşmuş ve bu şekillenme hala devam etmektedir. Bu şekillenmeyle birlikte insanlar; barınma,  yaşam, hayvan barınakları, inanç  ve ibadet mekanları oluşturmak için basit alet ve gereçler kullanarak  volkanların yaydığı tüf tabakasını kendilerine göre oymuş ve şekillendirmiştir Bu durum istilalardan korunmak için yer altı şehirlerini oluşturmaya kadar gitmiştir. Peribacaları’da en üstteki sert tabakasının dış kuvvetlerce yarılması ve sıkışan tüf tabakanın korunarak yağmur ve rüzgar erozyonunun aşındırmasıyla oluşmuşlardır. Bu etkenlerin yanı sıra Kızılırmak’ında çanak-çömlek sanatına etkisi büyüktür. Hititler’den günümüze kadar babadan oğula usta-çırak öğretisi ile yaşatılan bu zanaat Kapadokya’nın nerdeyse sembolü haline gelmiştir. İşte bu oluşumları yerinde görmek için sizlere güzel bir program hazırladık. Şüphesiz ki  yüzyıllardır önemini kaybetmeyen ve bu anlamda hiçbir popülariteye  ihtiyacı olmayan Kapadokya her zaman görülmeye değerdir. Günübirlik gezi kapsamında kendinize zaman ayırıp; volkanların püskürerek doğanın oluşturduğu bu güzellikleri yerinde görmek istiyorsanız sizleri bu gezimize bekliyoruz.

1.GÜN: Sabah saat 07.00’de Kumrular/İzmir Caddesi köşesinden  hareket edip araç içinde  kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam edip Tuz Gölü seyir yerinde mola veriyoruz. Göl hakkında bilgi alıp gezi ve grup anısı fotoğraf çektikten sonra yolumuza devam edip Aksaray’da kısa süreli mola veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Kaymaklı’ya gidiyoruz. Bölgenin en önemli ikinci yeraltı şehrini gezdikten sonra yolumuza devam edip Kapadokya bölgesine gidiyoruz. Belirlenen restoranımızda yemekli seçeneği alan konuklarımızla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip Ürgüp girişindeki Üçgüzeller Peribacası’nda gezi ve grup anısı fotoğraf çektikten sonra Ürgüp’e gidiyoruz. Çarşıda serbest alış veriş molası sonrası Turasan Şarap Tesisleri’nde tadım ve alış veriş yaptıktan sonra hareket edip Devrent Develi Vadisine gidiyoruz. Her biri farklı şekillere ve objelere benzetilen Peribacaları’nı görüp fotoğraf çekiyoruz. Yeni oluşumlu Peri bacalarını görüp Zelve Vadisi üzerinden Paşabağ’a gidiyoruz. Bölgenin en güzel ve en yüksek Peri bacaları ile Saint Simon Küçük Kilisesini görüp fotoğraf çektikten sonra yola çıkıp Avanos’a gidip Kızılırmak üzerindeki asma köprüde gezinti yaptıktan sonra hareket edip Çavuşin Köyü girişindeki Çömlek Atölyesine gidiyoruz. Hititler’den günümüze, usta-çırak öğretisi ile yaşatılan Çanak-Çömlek Atölyesini gezip isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz. Daha sonra Göreme’ye gidip Açık Hava Müzesini rehber eşliğinde gezdikten sonra hareket edip O Ağacın altı adlı panoramik tepeye gidiyoruz. Fotoğraf çekimi ve çay molası sonrası yolumuza devam edip Uçhisar’a gidiyoruz.  İsteğe bağlı olarak Uçhisar Kalesine çıkıp Kapadokya oluşumunu 360 derece seyrettikten sonra Güvercinlik Vadisine gidiyoruz.  Vadi ve Uçhisar fotoğrafı çektikten sona saat 18.30’da Kapadokya’dan ayrılıp yola çıkıyoruz. Nevşehir üzerinden sıcak-soğuk içecek ikramıyla yolumuza devam edip Aksaray’da vereceğimiz mola sonrası yola çıkıp 2.5 saat süreli yolculuk sonrası saat 22.45’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşmak dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içinde kahvaltılık sandviç ve sıcak-soğuk içecek ikramları, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Öğle yemeği, Akşam yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 07.00
Milli Kütüphane - 07.05
Armada - 07.10
Cepa/Kentpark - 07.15
Acity - 07.25
Carrefour - 07.30
Göksupark Girişi - 07.00

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun koruyu giysiler, rahat bir giysi, yağmurluk/panço, su kabı ve su, kullanılan ilaç ve malzemeler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları.